افرادی که به طور مداوم برای زیبایی و حالت دادن موهای خود از وسایل حرارتی همچون اتو مو و بابلیس استفاده می‌کنند، به مرور موهای آنها دچار صدمات و آسیب‌های شدید می‌شود. علاوه بر آن دکلره کردن و رنگ کردن بیش از اندازه موها، آنها را آسیب دیده و خشک خواهد کرد. در این مقاله انواع روش‌های ترمیم و درمان موهای آسیب دیده به طور کامل توضیح داده می شود تا با استفاده از این راه حل ها موهای سالمی داشته باشید. 

موضوعاتی که در این مقاله به آن می‌پردازیم:

روش های ترمیم موهای آسیب دیده

  1. عده‌ای تصور می‌کنند که خیس نگه داشتن موهای خود بعد از حمام می‌تواند صدمات و آسیب‌های آنها را برطرف سازد، اما این تصور اشتباه بوده و نباید موها برای مدت طولانی خیس و مرطوب باقی بمانند. 
  2. برای ترمیم کردن موهای خود و سلامت آنها بهتر است بعد حمام، از حوله‌های ضخیم برای خشک کردن آنها استفاده نکنید. برای حفظ لطافت و آسیب ندیدن ساقه‌های مو از پارچه‌های نازک و لطیف برای خشک کردن موهای خود استفاده نمایید. 
  3. شانه کردن موهای خیس و به خصوص آسیب دیده بعد از حمام یا در حمام کاملاً کار اشتباهی می‌باشد و میزان آسیب آن را بیشتر می‌کند. برای حفظ طراوت و شادابی موهای خود به نحوه شانه زدن آنها اهمیت بدهید و شانه‌ای با دندانه‌های کاملاً درشت را برای این کار انتخاب نمایید. 
  4. برای ترمیم موهای آسیب دیده بهترین کار باز نگه داشتن و نبستن آنها می‌باشد، زیرا بستن موهای صدمه دیده بعد از حمام میزان خشکی و آسیب آنها را چند برابر می‌کند. 
  5. بیشترین صدمات و آسیب‌ها در ساقه‌های مو بر اثر شستن آنها با آب داغ ایجاد می‌شود. هرگز در حمام از آب بسیار گرم یا داغ برای شست و شو و تمیزی موهای خود استفاده نکنید. می‌توانید برای حفظ سلامت ساقه‌های مو و صاف ماندن آنها از آب سرد یا آب ولرم استفاده کنید. 
روش های ترمیم موهای آسیب دیده

ترمیم مو آسیب دیده با دکلره

مواد شیمیایی دکلره برای رنگ کردن موها جزو قوی‌ترین مواد محسوب می‌شود که صدمات جدی در ساقه‌های مو ایجاد می‌کند. فرد بعد از دکلره کردن موهای خود متوجه ظاهر نامناسب و آسیب دیده آنها خواهد شد، در این حالت موها به شدت خشک، وز و کدر هستند.

1- برای موهای صدمه دیده بر اثر استفاده از دکلره می‌توانید چندین راه حل را امتحان کنید و با کمک آنها موهای خود را ترمیم کنید. یکی از راه حل‌ها برای ترمیم موهای صدمه دیده با دکلره، ترمیم ساقه مو با حرارت کم می‌باشد.

2- می‌توانید به صورت روزانه در دراز مدت از وسایل گرمایشی با حرارت بسیار کم، برای درمان موهای سوخته شده و صدمه دیده با دکلره استفاده کنید. بعد از مدت‌ها استفاده از این روش می‌توانید ترمیم موهای خشک و آسیب دیده خود را مشاهده نمایید. 

3- تهیه کردن محصولات مراقبتی و شوینده‌های مناسب برای موهای آسیب دیده، مهمترین قدم در حفظ سلامت و ترمیم موها می باشد. بانوان و آقایان اگر تمایل دارند موهای آسیب دیده آنها در کمترین زمان ترمیم شود باید از شامپوی فوق العاده باکیفیت سازگار با مو و پوست سر خود استفاده کنند. شامپوهای فاقد سولفات بهترین گزینه برای ترمیم موهای صدمه دیده در زنان و مردان به شماره می‌روند که نتایج بسیار خوبی در ترمیم موها به همراه داشته‌اند. 

4- برای زیبا کردن ظاهر موهای خود می‌توانید قسمت‌های صدمه دیده آن را از انتهای مو قیچی کنید. با این کار موها بسیار سریع تر ترمیم یافته و رشد بیشتری خواهند داشت. 

5- از نرم کننده، سرم آبرسان و ماسک موی درجه یک با بهترین ترکیبات و روغن های طبیعی برای مراقبت روزانه موهای آسیب دیده استفاده کنید که همواره فولیکول ها و ریشه موها را آبرسانی کرده و سبب ترمیم موها در کوتاه ترین زمان ممکن می شوند. 

6- اگر استفاده کردن از نرم کننده‌ها و ماسک‌ها را جدی گرفته و به طور منظم قبل و بعد از حمام از آنها استفاده نمایید، موهای شما کاملا احیا شده و مانند قبل ظاهر و ساختاری سالم پیدا می کنند.‌

7- نور آفتاب شدید و آب کلردار استخر صدمات و آسیب‌های موی شما را چند برابر کرده و موجب خشکی و شکنندگی آنها می شود. برای در امان ماندن موهای خود در استخر حتماً از کلاه‌های ویژه برای شنا استفاده کنید تا تمام موهای شما را پوشانده و مانع خیس شدن آنها با آب استخر شود. همچنین تا جایی که می‌توانید در زیر نور آفتاب برای مدت طولانی باقی نمانید تا موها خشک نشده و سالم بمانند.

ترمیم مو آسیب دیده با دکلره

ترمیم موهای آسیب دیده با اولاپلکس

برای ترمیم موهای خشک و آسیب دیده بهترین و قوی‌ترین روش، اولاپلکس تراپی می باشد. برای استفاده کردن از روش اولاپلکس باید در زمان رنگ یا دکلره کردن موهای خود، حتما مواد دکلره و اکسیدان را با مقدار مشخصی از محلول شماره 1 ترکیب کنید. در مرحله دوم پس از شستن رنگ یا دکلره از روی موها، از محلول شماره ۲ به عنوان ماسک مو بر روی تمام ساقه موهای خود استفاده کرده و آنها را ماساژ بدهید و بعد از آن موها را با آب ولرم شستشو دهید. 

استفاده از محلول 1 و 2 در روش اولاپلکس برای افراد با موهای صدمه دیده، بهترین راه حل جهت ترمیم موها بعد از دکلره و رنگ می‌باشد. اولاپلکس تمام صدمات قبلی موهای شما را برطرف کرده و بدون هیچگونه نگرانی می‌توانید با کمک این روش موهای خود را رنگ یا دکلره کنید. 

ترمیم موهای آسیب دیده با کراتینه

معمولاً کراتین در ساقه‌های مو سبب سلامت، نرمی و صافی آنها می‌شود، در موهای صدمه دیده و آسیب دیده میزان کراتین موجود در موها بسیار کم شده و موها ظاهر مطلوب و زیبایی ندارند. برای بازسازی ساختار مو و تغذیه آنها می‌توان از مواد کراتینه که همان پروتئین مو می‌باشد برای صاف کردن موها و ترمیم آنها استفاده کرد. 

بهترین مرکز کراتین در غرب تهران، سالن زیبایی رزالیندا است که از بهترین مواد طبیعی برای پروتئین تراپی مو ، احیا و بازسازی موها استفاده می کند

ماسک ترمیم موی آسیب دیده

ماسک موی مناسب برای ترمیم موهای خشک و آسیب دیده دارای فرمولاسیون ویژه به همراه مواد مغذی فراوان برای فولیکول‌های مو می‌باشد. 

می‌توانید بعد از حمام یا قبل از آن بر روی ساقه‌ موهای خشک و صدمه دیده خود از این ماسک‌های ترمیم کننده مو استفاده کنید تا ساقه موهای شما کاملاً تغذیه شود. 

ماسک ترمیم موی آسیب دیده

احیای مو آسیب دیده

برای احیا و ترمیم موهای صدمه دیده خود بهتر است تا مدت‌ها از رنگ و مواد شیمیایی همچون دکلره استفاده نکنید. می‌توانید با مراجعه به یک متخصص علت صدمه و آسیب در موهای خود را پیدا کرده و با روش و محصولاتی مناسب، موی خود را درمان کنید.‌

افراد می‌توانند برای رطوبت رسانی و حفظ سلامت موهای خود از روغن‌های طبیعی همچون زیتون و بادام استفاده کنند. روغن طبیعی بادام برای ترمیم و صافی موها بهترین گزینه بوده زیرا این روغن مرغوب بادام خاصیت آبرسانی و نرم کنندگی‌ برای موها دارد‌. 

برای ترمیم شدن دوباره موهای خود تا مدت‌ها از وسایل گرمایشی همچون سشوار و اتو مو برای زیبا کردن و خشک کردن موهای خود استفاده نکنید تا موها آسیب ندیده و خشک نشوند.‌

نتیجه گیری

برای ترمیم و احیای موهای آسیب دیده خود می‌توانید از انواع روش‌هایی مانند اولاپلکس تراپی، ترمیم با روش کراتین، استفاده از ماسک موی مخصوص موهای آسیب دیده و … استفاده کنید و سلامت موهای خود را بازگردانید.

برای گرفتن مشاوره ترمیم مو آسیب دیده و هرگونه خدمات تخصصی کراتین و احیای مو در سالن زیبایی رزالیندا با شماره 09199500560 و 09199500570 تماس فرمایید. زیبایی را خلق کن تا جهان را به حرکت درآورد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *