اولاپلکس درمانی می تواند روشی بسیار موثر برای تقویت موهای شکننده و آسیب دیده باشد. در صورتی که برای درمان موهای ضعیف شده خود اقدام کرده باشید، قطعا از اولاپلکس تراپی مو شنیده‌اید. این روش از جمله تکنیک‌های موثر در تقویت و بازسازی موهای آسیب دیده می‌باشد.

موهای شما ممکن است در اثر عوامل مختلفی مانند رنگ کردن مداوم، دکلره کردن، استفاده از محصولات بی کیفیت و … آسیب ببینند. در این صورت می‌توان با استفاده از اولاپلکس تراپی به تقویت موها پرداخت.

به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با هر آنچه نیاز است در رابطه با تاثیر اولاپلکس بر روی تقویت موها بدانید، به طور کامل آشنا کنیم.

موضوعاتی که در این مقاله با آنها آشنا می‌شوید:

اولاپلکس چیست و اولاپلکس تراپی چه کاربردی دارد؟

اولاپلکس تراپی مو یک روش درمانی و تقویتی بسیار موثر است که به منظور بهبود آسیب‌های ناشی از دکلره و رنگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. اولاپلکس را معمولا با نام جادوی ترمیم مو نیز معرفی می‌نمایند.

این محصول آمریکایی توسط دکتر کریگ هوگر و دکتر اریک پریسلی اختراع شده است. از ترکیبات موجود در این محصول می‌توان به مواد مغذی تاثیرگذار بر پیوندهای سولفیدی مو اشاره داشت. از طرفی این محصول فاقد هرگونه روغن، فتالات، سیلیکون، آلدئید و سولفات می‌باشد، به همین دلیل می‌تواند از راهکارهای موثر برای درمان موهای آسیب دیده در اثر براشینگ و دکلره باشد.

آرژنین تراپی چیست

ترمیم مو با اولاپلکس موجب می‌شود تا علاوه بر تقویت موها با تاثیرگذاری روی پیوندهای سولفیدی آن ها بتوان موها را صاف و لخت کرد. ترکیبات اولاپلکس می‌تواند شکنندگی‌های سطحی مو را از بین ببرد و در نهایت منجر به درمان آسیب دیدگی‌های مو شود.

از طرفی اولاپلکس به نوعی ریموور یا روشن کننده مو نیز محسوب می‌شود، بنابراین می‌تواند از آسیب دیدگی مو هنگام دکلره کردن موها پیشگیری نماید.

به طور کلی اولاپلکس با عبور از قسمت‌های داخلی تارهای مو موجب ترمیم پیوندهای شکسته شده دی سولفیدی می‌گردد. این ماده را می‌توان به عنوان یکی از بهترین و بزرگ ترین تغییردهنده‌های رنگ مو نیز معرفی نمود.

انواع اولاپلکس در تقویت موها

مواد اولاپلکس انواع مختلفی دارند که با توجه به میزان آسیب دیدگی‌های مو از آن ها استفاده می گردد. به طور کلی انواع اولاپلکس عبارتند از: 

اولاپلکس شماره 1

 • قوی ترین و غلیظ ترین نوع اولاپلکس است.
 • همزمان با مواد دکلره و برای تقویت موهای آسیب دیده در سالن های آرایشی استفاده می گردد.
 •  تاثیرگذاری بسیار زیادی در تقویت موها دارد.

اولاپلکس شماره 2

 • در صورت آسیب دیدگی موها در اثر رنگ و دکلره استفاده می گردد.
 • به صورت ماسک و به مدت 15 الی 20 دقیقه روی موها قرار می گیرد.

اولاپلکس شماره 3

 • غلظت این اولاپلکس 12 درصد است.
 • برای استفاده از آن نیاز به مهارت خاصی نمی باشد.
 • می توان برای اولاپلکس تراپی در منزل از آن استفاده نمود.
اولاپلکس تراپی چیست

اولاپلکس شماره 4

 • به عنوان یک شامپوی تقویت کننده مو مورد استفاده قرار می گیرد.
 • غلظت این اولاپلکس 10 درصد می باشد.
 • برای تقویت و حفظ رطوبت موها می توان آن را جایگزین شامپوی معمولی نمود.

اولاپلکس شماره 5

 • برای تثبیت و تقویت موها استفاده می شود.
 • می تواند نرم کننده و آبرسان خوبی برای موهای ضعیف و آسیب دیده باشد.

مرکز احیا و صافی مو رزالیندا با استفاده از بهترین متریال صافی مو و جدیدترین  متد های صافی و احیا مو به شما کمک می‌کند تا زیبایی و سلامت را به موهای خود بارگردانید. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره تخصصی کراتین مو با شماره تلفن 09127603309 تماس بگیرید.

استفاده از اولاپلکس تراپی برای تقویت مو

استفاده از اولاپلکس برای صافی مو و ترمیم آسیب دیدگی های مو بسیار کاربردی می باشد. البته اولاپلکس تنها زمانی به صافی مو کمک می کند که موها در اثر عوامل مختلف آسیب دیده و صافی خود را از دست داده اند؛ در غیر اینصورت برای لخت و صاف کردن موها در کنار بازسازی آن ها بهتر است اولاپلکس را همزمان با کراتین مورد استفاده قرار داد.

به طور کلی افرادی که دائما موهای خود را رنگ و دکلره می کنند، بهتر است از تاثیرات اولاپلکس تراپی غافل نشوند. می‌توان گفت در اکثر موارد، اولاپلکس تراپی می‌تواند به طور تضمینی موهای آسیب دیده را تقویت نماید و شما را به نتیجه دلخواهتان برساند. 

روش استفاده از اولاپلکس برای تقویت موها

برای انجام اولاپلکس تراپی مو بهتر است نحوه استفاده از آن را به طور اصولی بیاموزید. اگر می خواهید در کوتاه ترین زمان ممکن به بهترین نتیجه دست پیدا کنید، بهتر است اولاپلکس تراپی را به روش زیر انجام دهید.

 • در مرحله اول اولاپلکس تراپی مو باید موهای خود را با استفاده از شامپوی قلیایی به طور کامل شستشو دهید. از طرفی هنگام شستشوی مو نباید از هیچ گونه نرم کننده و ماسک مو استفاده کنید.
 • در مرحله بعدی اولاپلکس تراپی مو باید موها را با استفاده از حوله خشک نمایید و اجازه دهید موها کمی مرطوب باقی بمانند. هرگز برای خشک کردن موهای خود از سشوار استفاده نکنید و موها را به طور طبیعی خشک نمایید.
 • در مرحله بعدی اولاپلکس تراپی باید 15 میل از اولاپلکس N1 را با 85 میلی لیتر آب مقطر ترکیب نمایید. آن را داخل ظرف مناسب بریزید و روی موهای خود اسپری کنید. برای دستیابی به نتیجه بهتر سعی کنید 15 دقیقه موهای خود را ماساژ دهید.
اولاپلکس برای کشسانی مو

 • این مرحله از اولاپلکس تراپی مو کمی طولانی تر از سایر مراحل است. در این مرحله باید اولاپلکس N2 را با آب ترکیب کرده روی موها اسپری کنید و 20 دقیقه ماساژ دهید. سپس موها را با استفاده از کلاه رنگ بپوشانید و 2 ساعت صبر کنید تا اولاپلکس روی موها تاثیر بگذارد.
 • در آخرین مرحله اولاپلکس تراپی نیز موها را با استفاده از شامپو و یک نرم کننده مناسب شستشو دهید و به خوبی آبکشی کنید.

استفاده از مواد دکلره و اولاپلکس با یکدیگر

اولاپلکس تراپی مو را می توان به صورت همزمان با رنگ، دکلره، براشینگ، کراتین و … مورد استفاده قرار داد. به طور کلی استفاده از اولاپلکس در پودر دکلره باعث می شود تا آسیب های ناشی از مواد دکلره به طور شگفت انگیزی کاهش پیدا کنند.

در صورت استفاده همزمان از اولاپلکس و پودر دکلره بهتر است مقدار مواد را به طور اصولی با یکدیگر ترکیب نمایید. به طور مثال برای بالیاژ یا آمبره مو باید 30 گرم پودر دکلره را با 5.7 میلی لیتر از اولاپلکس N1 و اکسیدان مورد نظر ترکیب نمود.

همچنین در صورتی که آسیب دیدگی مو زیاد است، می توان اولاپلکس تراپی مو را جداگانه نیز انجام داد. زمانی که موها به طور کامل روشن شدن باید آن ها را آبکشی کرد و با استفاده از حوله خشک نمود.

سپس مواد اولاپلکس N2 را روی قسمت پایین موها به مدت 20 دقیقه ماساژ داده و با استفاده از کلاه رنگ روی آن را پوشاند. پس از چند ساعت (1 تا 22 ساعت) با توجه به شرایط موها می توان آن ها را آبکشی کرد. زمانی که موها کاملا خشک شدند، می توان رنگساژ مورد نظر را روی موها قرار داد.

مزایا اولاپلکس تراپی

اولاپلکس مو مانند سایر روش‌های تقویت و احیا مو از مزایای متعددی برخوردار است، که پیش از استفاده بهتر است آن ها را به خوبی بشناسید. مهم ترین ویژگی های این روش عبارتند از:

 • نبود چربی در مواد اولاپلکس: عدم وجود چربی در ساختار اولاپلکس از مهم‌ترین مزایای آن محسوب می‌شود. به همین دلیل افرادی که دارای موهای چرب هستند نیز به راحتی می‌توانند از این روش استفاده کنند. با استفاده از این روش درمانی هیچ چربی اضافی تولید نخواهد شد و اولاپلکس تنها به بازسازی و تامین رطوبت موها می‌پردازد.
 • افزایش استحکام ریشه: اولاپلکس تراپی مو ریشه های ضعیف شده مو را نیز تقویت نموده و ضعف آن ها را از بین می برد. بنابراین می تواند از ریزش موهای آسیب دیده نیز به میزان قابل توجهی پیشگیری نماید.
 • اولاپلکس برای تقویت مو: از طرفی اولاپلکس تراپی مو به طور تضمین شده باعث بهبود آسیب دیدگی های ناشی از دکلره، رنگ و … می شود. مواد اولاپلکس با نفوذ به داخل تارهای مو موجب ترمیم پیوندهای دی سولفیدی می گردد و شکستگی ها را بازسازی می کند. هم‌چنین الاپلکس تراپی راه حل بسیار خوبی برای درمان قطعی موخوره، و ترمیم مو نیز می‌باشد. 
 • نرمی و درخشندگی موها: با توجه به اینکه اولاپلکس تراپی مو تارهای مو را بازسازی می‌نماید، می تواند به نرم و لطیف شدن موها نیز کمک کند. اولاپلکس در کنار ترمیم موها منجر به تامین رطوبت آن ها نیز می گردد. بنابراین از خشکی مو جلوگیری نموده و منجر به لطافت و درخشندگی بیشتر مو می شود.
اولاپلکس برای احیای مو

رزالیندا بهترین مرکز کراتین مو و احیا مو آسیب دیده در تهرانسر

برای مشاوره رایگان صافی و درمان مو می‌توانید با شماره های ۰۹۱۹۹۵۰۰۵6۰ و ۰۹۱۹۹۵۰۰۵۷۰ تماس بگیرید.

 

 • استفاده همزمان با رنگ، دکلره و کراتین: از دیگر مزایای اولاپلکس تراپی مو می توان به استفاده همزمان آن با رنگ، دکلره و همچنین کراتین مو اشاره کرد. از آنجایی که هر کدام از این مواد می توانند باعث آسیب دیدگی و یا خشکی مو شوند، استفاده از مواد اولاپلکس با آن ها به پیشگیری از آسیب دیدگی مو کمک کرده و هم‌چنین می‌تواند بهترین گزینه برای درمان عوارض دکلره به شما آید. 

معایب اولاپلکس تراپی مو را نیز بشناسید!

اولاپلکس تراپی مو علاوه بر مزایای فوق از معایبی نیز برخوردار می باشد که بهتر است نسبت به آن ها آگاهی داشته باشید.

 • از مضرات اولاپلکس می توان به طولانی تر شدن مدت زمان روشن شدن و رنگ گرفتن مو اشاره کرد.
 • از طرفی استفاده بیش از اندازه این مواد می تواند رنگ پذیری مو را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.
 • از دیگر معایب این روش نیز می توان به هزینه نسبتا بالای آن نسبت به سایر روش های تقویت مو اشاره داشت.

تفاوت اولاپلکس و کراتین مو

بسیاری از افراد به اشتباه اولاپلکس تراپی مو و کراتینه را یکی می‌دانند، در صورتی که این دو روش با یکدیگر متفاوت هستند و هر کدام از آن ها عملکرد مشخصی دارند؛ به طور مثال کراتینه مو منجر به صافی و شلاقی شدن موها می‌شود، در صورتی که اولاپلکس باعث احیا موها می شود و مقاومت آن ها را نیز در برابر عوامل آسیب رسان کاهش می دهد.

به همین دلیل می توان از مواد اولاپلکس در کراتین موها نیز استفاده نمود. این ترکیب موجب می‌شود تا از مو در برابر آسیب های احتمالی کراتین مو به میزان قابل توجهی محافظت شود.

اولاپلکس تراپی مو پیوندهای شکسته شده مو را ترمیم می نماید و به احیا مجدد موهای می پردازد. به همین دلیل موهایی که به دلیل استفاده از مواد شیمیایی و یا حرارتی دچار آسیب دیدگی شده اند می توانند با اولاپلکس ترمیم شده و سلامت خود را بازیابند.

بنابراین موها به راحتی تقویت شده و به حالت اول خود باز می گردند. از طرفی موهایی که به دلیل آسیب دیدگی خشک و وز شده اند، می توانند مجدد صافی و لطافت خود را به دست آورند. کراتین مو نیز به دلیل اینکه بر پایه پروتئین است، می تواند از شکستگی موها پیشگیری نماید.

اولاپلکس برای موهای فر

البته کراتین در احیا موها قدرت اولاپلکس را ندارد و بیشترین تمرکز آن روی صاف و شلاقی نمودن موها می باشد. بنابراین اگر به دنبال صاف و احیا نمودن موهای خود هستید، بهتر است این دو روش را به طور همزمان مورد استفاده قرار دهید

یکی از اصلی‌ترین خدمات ما در سالن زیبایی رزالیندا، انجام خدمات صافی و احیا مو مانند کراتینه مو، و هم‌چنین خدمات مختلف درمان ساقه مو به صورت تخصصی و توسط کادری حرفه‌ای است. تمامی خدمات زیبایی و درمانی در این مرکز بعد از آنالیز موهای شما انجام گرفته و کاملا متناسب با نیاز شما می‌باشد.

تفاوت اولاپلکس اصل و تقلبی
نحوه استفاده از اولاپلکس

نکات قابل توجه در رابطه با اولاپلکس تراپی مو

 • یکی از نکات قابل توجه در رابطه با اولاپلکس تراپی مو سازگاری کامل مواد اولاپلکس با انواع موها می باشد. بنابراین در صورتی که موهای شما به شدت چرب است، می‌توانید بدون هیچ نگرانی از اولاپلکس برای تقویت موهای خود استفاده نمایید. این ماده به دلیل اینکه فاقد روغن است هیچگونه چربی و سنگینی را متوجه موهای شما نخواهد کرد. همچنین اگر موهای خشک و شکننده ای دارید، اولاپلکس باعث تقویت و تغذیه موهای شما می شود. از طرفی با رطوبت رسانی به موها خشکی آن ها را برطرف نموده و باعث لطافت بیشتر موها می گردد.
 • نتایج حاصل از اولاپلکس تراپی مو دائمی می باشد و می توان به راحتی موهای آسیب دیده را ترمیم نمود. البته توجه داشته باشید که تارهای مو ممکن است در اثر دکلره و یا رنگ کردن مجدد دچار آسیب دیدگی شوند.
 • اولاپلکس تراپی مو زمانی که با رنگ و یا دکلره انجام می شود، می تواند زمان تغییر رنگ موها را افزایش دهد و آن ها را روشن تر کند. بنابراین اگر می خواهید موهای خود را به روشن ترین پایه رنگ برسانید می توانید مواد اولاپلکس و دکلره را به طور همزمان مورد استفاده قرار دهید.
 • استفاده همزمان از اولاپلکس تراپی مو و دکلره کردن موجب می شود تا مواد دکلره آسیب کمتری را متوجه موهای شما کنند.
 • اولاپلکس تراپی مو موجب تقویت و استحکام بیشتر ریشه های مو می شود. بنابراین افرادی که موهای خود را به طور دائم فر می کنند، می توانند برای قوی تر کردن ریشه موها از این روش استفاده نمایند.
 • توجه داشته باشید که استفاده بیش از اندازه اولاپلکس نیز مانند سایر روش های تقویت مو می تواند منجر به آسیب دیدگی ریشه موها شود.

اولاپلکس اصل داری درب سوپاپ دار و دو مرحله ای باز شو می باشد .  به لیبل و بارکد قابل اسکن توجه کنید و توجه به قیمت اولاپلکس 

از اولاپلکس می‌توان در موقعیت های مختلفی استفاده کرد که از جمله مهم ترین آن ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده در رنگ مو
 • استفاده در پودر دکلره
 • استفاده برای اولاپلکس تراپی

اولاپلکس به دلیل داشتن مزایای بسیاری که دارد مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته است. از جمله مهم ترین این دلایل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نبود چربی در مواد اولاپلکس
 • افزایش استحکام ریشه مو
 • تقویت مو سر
 • نرمی و درخشندگی موها

نتیجه‌گیری

از نظر بسیاری از خانوم‌ها داشتن موهایی صاف، زیبا و سالم بسیار لذت بخش بوده و باعث افزایش اعتماد به نفس آنان می‌شود؛ به همین جهت اکثر بانوان به طور مداوم در حال امتحان کردن روش‌های مختلف صافی مو و تلاش برای به دست آوردن موهایی زیبا هستند.

یکی از بهترین و جدیدترین متدهای صافی مو، استفاده از روش اولاپلکس تراپی جهت درمان و تقویت مو می‌باشد. این روش که روشی بسیار محبوب در بین خانوم‌های است این امکان را به شما می‌دهد تا به درمان اثرات منفی ناشی از رنگ مو و دکلره بپردازید و زیبایی و سلامت را به موهای خود بازگردانید.

همچنین برای دانستن آرژنین تراپی مو چیست کلیک کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *