کراتین مو در دوران پریودی

چه اطلاعاتی در مورد کراتین مو در دوران پریودی دارید؟ در چند سال اخیر بیشتر بانوان برای درمان موهای آسیب دیده، خشک و فر خود، از روش‌های احیای مو، بوتاکس یا کراتینه استفاده می‌کنند. بوتاکس و کراتینه موها سبب صافی و درخشندگی آنها شده و به همین خاطر مورداستقبال قرار گرفته است. علاوه بر آن انجام این روش‌های درمانی سبب تغذیه و تقویت عمیق ساقه های مو شده و آنها را احیا می‌کند.

اما برای گرفتن بهترین نتیجه از کراتینه و بوتاکس حتماً باید در زمان انجام آنها به نکات و مراقبت‌هایی توجه داشته باشید.‌ برای مثال آیا انجام کراتین مو در دوران پریودی نتیجه‌ای دارد؟ سوال بسیاری از بانوان این است که، آیا در دوران قاعدگی نیز می‌توان از روش‌های درمانی کراتینه یا بوتاکس برای صافی مو استفاده کرد یا خیر؟ آیا انجام کراتین مو در دوران پریودی، در میزان ماندگاری و کیفیت آن تاثیر دارد یا خیر؟ آیا انجام آن برای صافی موها در دوران پریودی مضر است؟ آیا کراتین مو در دوران پریودی برای بدن عوارض جانبی دارد؟ در این مطلب به تمامی این سوالات به طور دقیق پاسخ خواهیم داد. 

موضوعاتی که در این مقاله بررسی می‌شود:

آیا می توان موها را در دوران پریودی کراتینه یا بوتاکس کرد؟

اکثر بانوان و دختران جوان به زیبایی و درخشندگی موهای خود بسیار اهمیت داده و از روش‌های مراقبتی و درمانی ویژه همچون کراتینه و بوتاکس استفاده می‌کنند. اما باید به این نکته توجه داشت، آیا انجام کراتین مو در دوران پریودی صحیح است یا خیر؟ در این مطلب به طور کامل توضیح خواهیم داد.‌

در زمان قاعدگی، بدن بانوان و دختران دچار تغییرات هورمونی می‌شود. این تغییرات در هورمون های زنان سبب می‌شود‌ پوست سر آنها نسبت به قبل حساسیت بیشتری پیدا کند. علاوه بر آن غدد چربی پوست سر آنها در دوران پریودی چربی بیشتری تولید کرده و موجب می شود‌ کف سر بسیار چرب شود‌. 

بنابراین با چرب بودن ساقه موها و پوست سر در زمان قاعدگی، مواد مخصوص کراتینه و بوتاکس مو به خوبی جذب ساقه های مو نشده و نتیجه مطلوبی بر روی ظاهر موها نخواهند داشت. کراتین مو در دوران پریودی کاملا بی تاثیر است، بنابراین دختران و بانوان بهتر است قبل از شروع دوران قاعدگی یا بعد از آن اقدام به کراتینه یا بوتاکس موهای خود کنند. زیرا انجام کراتین مو در دوران پریودی هیچ تاثیری بر روی زیبایی و سلامت موها نداشته و ماندگاری مواد آن را نیز کاهش می‌دهد. 

اگر زیبایی موها و حفظ سلامت آنها برای شما اهمیت دارد، بهتر است به انجام کراتین مو در دوران پریودی نپردازید تا مواد استفاده شده در این روش ها بر روی موهای شما ماندگار تر باشند. کراتین مو در دوران پریودی بسیار اشتباه بوده و برای ماندگاری دائم مواد آن بر روی موها، بهتر است بعد از پریودی انجام شود. 

کراتین در دوران پریودی

رزالیندا، بهترین مرکز صافی و احیا مو در غرب تهران

اگر به دنبال بهترین مرکز کراتینه مو در تهران هستید،  می‌توانید از طریق شماره تماس 09127603309 با ما در ارتباط باشید.

تاثیر قاعدگی در نتیجه نهایی کراتینه یا بوتاکس مو

در دوران پریودی ترشح هورمون‌هایی مثل تستوسترون، استروژن و پروژسترون در بدن خانم‌ها دچار تغییراتی شده و بر روی موها و پوست سر بانوان اثراتی می‌گذارند. این تغییرات هورمونی در بدن زنان به هنگام قاعدگی، بر روی موها و پوست سر تاثیر مستقیم گذاشته و سبب می‌شود‌ نتیجه نهایی بوتاکس یا کراتینه کردن موها نیز مورد رضایت بانوان نباشد. کراتین مو در دوران پریودی موجب صافی و زیبایی دائم موهای شما نمی‌شود و اثر آن بسیار کوتاه مدت خواهد بود. 

هدف دختران جوان و بانوان از انجام کراتینه یابوتاکس مو این است که موهای صدمه دیده و خشک آنها کاملا درخشان و صاف شود. بنابراین برای اینکه این روش های درمانی مو، نتیجه مطلوب بر روی موهای آنها داشته باشد، انجام کراتین مو در دوران پریودی به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. افرادی که اقدام به کراتین مو در دوران پریودی کرده‌اند، در مدت زمان کوتاهی موهای آنها به حالت قبل برگشته، درخشندگی و صافی خود را نیز از دست داده‌اند. کراتین مو در دوران پریودی سبب می‌شود این روش ها سبب صافی موقت موها شوند. 

در زمان پریودی چرب شدن شدید موها و کف سر سبب بد حالت شدن و مناظم شدن موهای بانوان می‌شود. علاوه بر آن مواد کراتین یا بوتاکس به ساقه های مو نچسبیده و انجام آنها در دوران پریودی کاملا بی فایده است. با انجام کراتینه مو یا بوتاکس در زمان مناسب قبل یا بعد پریودی، می‌توانید شاهد درمان موهای فر یا مجعد خود باشید. کراتینه و سایر روش های درمانی حجم یا پف موهای آسیب‌دیده شما را برطرف کرده و موها را کاملا تقویت و ترمیم می‌کنند. 

اگر مهمانی مهم شما با دوران پریودی هم زمان شده و شما قادر به انجام کراتین یا بوتاکس نیستید، بهتر است برای ماندگاری طولانی مدت این روش ها را به بعد پریودی موکول کنید. می‌توانید با اتومو یا هر روش موقت دیگر در این دوران اقدام به صافی موهای خود کنید و بعد از پایان یافتن قاعدگی، موها را با مواد مخصوص کراتین کنید. کراتین مو در دوران پریودی تاثیر بسیار کمی در صافی موها داشته زیرا مواد آن به خوبی جذب ساقه های مو نمی‌شود. 

کراتین مو در دوران پریودی

رزالیندا، بهترین سالن زیبایی تهرانسر

بهترین سالن زیبایی تهرانسر، قطعا سالن زیبایی رزالیندا است که با بیش از 20 سال سابقه درخشان در زمینه استفاده از به روز ترین متدهای رنگ مو هوشمند، کراتین مو، احیای مو آسیب دیده و … بهترین سالن رنگ مو در تهران شناخته شده است.

سخن آخر

از آنجایی که در دوران پریودی بدن بانوان دچار تغییراتی شده و هورمون ها اثر منفی بر روی موها و پوست سر گذاشته اند، انجام کراتین مو در دوران پریودی کار درستی نیست. بر اساس تحقیقات ثابت شده است که استفاده از مواد شیمیایی کراتینه یا بوتاکس در زمان پریودی بر روی موها ماندگاری لازم را نداشته و اثر آنها بسیار کم می‌شود. 

به طور کلی انجام کراتین یا بوتاکس بر روی موهای بانوان نتایج یکسانی به همراه نداشته و بر اساس میزان آسیب دیدگی و جنس آنها نتایج متفاوتی را شاهد خواهیم بود. اما باید در زمان انجام این روش‌ها به نوع مواد اولیه توجه کرده و مرغوب ترین آنها را برای کراتین یا بوتاکس استفاده کنیم. در مراکز نامعتبر که برای بوتاکس یا کراتین از مواد نامرغوب و نامناسب استفاده شده، موها به جای ترمیم کاملا آسیب دیده و خشک و شکننده می شوند. کراتین مو در دوران پریودی با مواد مرغوب و باکیفیت نیز تاثیر خوبی روی موها ندارد. 

کراتین مو در دوران پریودی تاثیر منفی بر روی نتیجه کار گذاشته و در نهایت موها بعد از مدت کوتاهی دوباره وز و فر خواهند شد. بنابراین بهتر است در دوران قاعدگی صبور بوده و بعد از پایان این دوران اقدام به صافی موهای خود کنید تا بهترین اثر و نتیجه نهایی را ببینید. کیفیت مواد کراتین یا بوتاکس، انجام آن در زمان مناسب، کیفیت انجام کار و سایر شرایط بر روی زیبایی و درمان موهای شما اثر گذار هستند. بعد از پریودی با انجام کراتین موهای خشک و صدمه دیده شما دیگر مانند قبل نبوده و بسیار صاف، شفاف، درخشان و ترمیم خواهند شد. 

میانگین امتیازات ۵ از ۵

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *