آموزش کراتین بوتاکس

آموزش آناتومی و آسیب شناسی مو

آموزش درمان اسکالپ

آموزش درمان ساقه

آموزش استفاده از محصولات درمانی

آموزش تجهیزات درمانی مو

آموزش کراتین مو در تهرانسر

مو از مهم‌ترین فاکتورهای زیبایی است. بسیاری از مردم موهای مجعد و فر را دوست دارند و عده‌ای دیگر موهای صاف را می‌پسندند. آن چه مهم است سلیقه‌ی شماست که باید بدون توجه به مد روز و بر اساس علایق واقعی شما شکل بگیرد. البته به‌ غیر از زیبایی، سلامت و صحت مو اهمیت زیادی دارد.

کراتین نوعی پروتئین است که سلامت و زیبایی موی شما را تضمین می‌کند. وجود کراتین در مو باعث می‌شود موهای صاف و باکیفیتی داشته باشید که مرتب وز نشوند و برای آراستگی به مشکل نخورید. با کاهش این پروتئین در موها به کراتین درمانی نیاز پیدا می‌کنید. که معمولاً پر هزینه است.

در این مطلب ما آموزش صفر تا صد کراتینه مو و احیای مو را برای شما عزیزان توضیح داده‌ایم. با همراهی ما متد کراتین مو را خواهید آموخت.

کراتین کردن مو چیست؟

کراتین در واقع پروتئین اصلی مو است. این ماده بیش از 70 درصد از پروتئین مو را تشکیل می‌دهد. زمانی که کراتین موها کم می‌شود، مو به حالت وز و ناخوشایندی در می‌آید. در این شرایط بسیاری از افراد به کراتین کردن موهایشان روی می‌آورند.

کاربرد دیگر کراتین زمانی است که دوست دارید همیشه مرتب و اتو کشیده ظاهر شوید؛ اما فرصت هر بار مرتب‌کردن موهایتان را ندارید. معمولاً بانوان شاغل در این دسته از افراد قرار می‌گیرند. انجام کراتین به شما کمک می‌کند تا همیشه مویی صاف و بی نقض داشته باشید.

کراتین فقط یک نوع نیست و انواع مختلفی دارد. که می‌توانید با توجه ‌به نیاز موی شما و علاقه‌ای که دارید، از انواع کراتین به ‌منظور احیا، کراتین برزیلی، کراتین مو ژاپنی و… استفاده کنید.

آموزش کراتین مو حرفه ای
بهترین مرکز آموزش کراتین در تهران

آموزش کراتینه مو برای چه کسانی مفید است؟

امروزه استفاده از این روش برای بهبود ظاهر و احیا موها امری کاملا رایج است. به همین جهت بیشتر خانم‌ها هنگام مراجعه به سالن زیبایی خواهان خدمات کراتینه مو هستند.

پس اگر شما در سالن زیبایی مشغول به فعالیت هستند و یا قصد ورود و فعالین در این حوزه را دارید بهتر است به صورت تخصصی به یادگیری روش‌های مختلف احیا مو از جمله کراتین مو بپردازید.

هم‌چنین بسیاری از افراد به دلیل هزینه‌ بالای کراتین تصمیم می‌گیرند که موهای خود را در منزل کراتین کنند. ما این مورد را پیشنهاد نمی‌کنیم؛ زیرا مهارت کراتین کردن و آشنایی با مواد صرفاً با مطالعه به دست نمی‌آید و باید چند جلسه به‌صورت حضوری و یا آنلاین آموزش ببینید. هم‌چنین انجام این کار نیاز به ابزار و تجهیزات حرفه‌ای دارد. بنابراین ضمن مطالعه آموزش کراتین مو، حتماً برای یادگیری یا انجام این کار به سالن‌های زیبایی حرفه‌ای مراجعه کنید.

مراحل آموزش کراتین مو در سالن زیبایی رزالیندا تهرانسر

کراتینه کردن مو باید به‌ صورت دقیق انجام شود. قبل از انجام کراتینه برای خود یا دیگران لازم است که دوره آموزش کراتین مو تخصصی را بگذرانید. علاوه بر این متد کراتینه مو شامل تجهیزات و ابزار به خصوصی است که باید در جای خود به کار برده شوند. هم‌چنین آگاهی از این‌ موارد باعث می‌شود بدانید آرایشگر شما کار خود را به‌خوبی انجام می‌دهد یا خیر! در ادامه شما را با این مراحل آشنا می‌کنیم.

مرحله اول : آموزش شستشوی مو قبل از شروع کراتینه

قبل از کراتینه کردن موها باید از تمیز بودن آن‌ها اطمینان حاصل کنید. شستن مو با شامپوی مناسب و سازگار با موهای شما قدم اول است. شامپویی که برای مرحله‌ی اول کراتین کردن پیشنهاد می‌شود شامپوی نمره یک است.

کارکرد این شامپو آماده کردن موها برای کراتین است و نتیجه‌ی نهایی را بهتر می‌کند. بعد از کراتین کردن، تا مدتی امکان شستن موها وجود ندارند؛ بنابراین این مرحله را جدی بگیرید.

مرحله دوم آموزش کراتین مو؛ رساندن هیدروژن

در این مرحله باید هیدروژن مناسب و کافی را به موها برسانید. این کار با دستگاه ماکرو میست و یا تفنگ نانواستیم انجام می‌شود. هیدروژن رسانی نیز باعث می‌شود نتیجه‌ی کراتین بهتر شود. معمولاً در انواع آموزش کراتین مو در خانه ، این بخش حذف می‌شود؛ زیرا تجهیزات آن در منزل در دسترس نیست.

مرحله سوم آموزش کراتینه مو حرفه‌ای؛ خشک کردن مو​

خشک کردن مو با سشوار انجام می‌شود. اگر قصد دارید که کراتینه کردن مو را برای احیا انجام دهید، موی خود را کاملاً خشک کنید. در صورت تمایل به انجام کراتین برزیلی اجازه دهید تا 20 درصد رطوبت روی موهای شما باقی مانده باشد.

شما می‌توانید برای گرفتن مشاوره آموزش کراتین مو در تهرانسر و هرگونه خدمات تخصصی درمان موی آسیب دیده و احیای مو در مرکز تخصصی رزالیندا با شماره 09127603309 و 02144538673 تماس بگیرید.

مرحله‌ی چهارم، طریقه تقسیم بندی مو برای کراتین

آموزش تقسیم بندی مو برای کراتینه:

تقسیم کردن مو مرحله‌ای است که باید به‌درستی انجام شود. دسته‌بندی درست مو باعث می‌شود مواد به‌صورت یکسان به همه جای آن برسد و یک جا بیشتر و جای دیگر کمتر نباشد. بسته به حجم موهایتان آن‌ها را به 4 یا 8 دسته و یا بیشتر تقسیم کنید.

متد آموزش کراتینه مو سرد
آموزش تقسیم بندی مو برای کراتینه

مرحله‌ی پنجم؛ آماده کردن مواد کراتینه

برای آماده کردن مواد کراتینه سعی کنید حتماً مطابق دستورالعمل دفترچه‌ی راهنمای محصول عمل کنید. نکات اشاره شده را به‌دقت به ذهن بسپارید. 

مرحله ششم، آموزش مواد گذاری در کراتین مو

در این بخش از آموزش صفر تا صد کراتینه مو باید مواد کراتینه را با فرچه‌ی مناسب روی موهایتان بکشید. فاصله‌ی مواد از ریشه‌ی موی شما باید در حد 1.5 الی 2 سانتی‌متر باشد. با فرچه به‌صورت یک‌ دست مواد را روی مو قرار دهید. دقت کنید که هیچ یک از موهای شما بدون ماده کراتینه باقی نماند.

در مرحله بعدی بین 30 دقیقه الی 50 دقیقه صبر کنید. یک نکته مهم در آموزش کراتینه مو این است که هر چه‌قدر موهایتان فر تر و وزتر باشد، باید زمان بیشتری را صبر کنید تا مواد اثر خود را بگذارند.

در این مرحله از آموزش کراتین مو در سالن، هر ده دقیقه یک بار، با شانه‌ی دندانه درشت موهای خود را شانه کنید تا مواد به همه جای آن‌ها برسد. یک کلاه نایلونی روی سر بگذارید تا مواد به‌خوبی با موها آغشته شوند.

مرحله‌ی هفتم آموزش کراتین کردن مو : شستن موها

در این مرحله بدون این که موهایتان را بشویید، با سشوار آن‌ها را سشوار کنید. توجه کنید که در این مرحله نباید موهای آغشته به مواد کراتینه را بشویید و حتماً باید آن‌ها را به همان صورت سشوار نمایید. البته برخی از برندها در دفترچه خود قید می‌کنند که باید موها را در این مرحله بشویید. در این صورت طبق نوشته‌ دفترچه عمل کنید.

مرحله‌ی هشتم؛ آموزش اتو کردن موها بعد از کراتینه

مرحله‌ی هشتم آموزش کراتین مو در سالن زیبایی رزالیندا تهرانسر، اتوکشی مو با درجه 400 تا 450 درجه است. در این مرحله نیز باید موهای خود را به 8 دسته تقسیم کنید و به کشیدن اتو مشغول شوید.

اتو کشیدن موها از حساس‌ترین مراحل کراتینه‌ی مو است. به همین دلیل در آموزش کراتینه‌ مو به این مرحله تأکید زیادی می‌شود و توصیه می‌شود کراتین را پیش یک فرد حرفه‌ای انجام دهید. آموزش کراتین مو حرفه‌ای باید شامل آموزش اتوکشی مناسب با انواع اتوها و برای موهایی با جنس‌های مختلف باشد.

مرحله نهم آموزش کراتینه کردن مو در سالن زیبایی مو رزالیندا تهرانسر ؛ قرنطینه کردن

در این مرحله که آخرین مرحله‌ی کراتین مو است، باید موهای خود را به‌اصطلاح قرنطینه کنیم. به لطف دوران کرونا همه‌ی ما با واژه‌ی قرنطینه آشنایی داریم. در واقع در این مرحله باید مراقبت کنید که موهای شما خیس نشوند. توصیه می‌شود به‌منظور جواب گرفتن بهتر، تا سه روز از شستن موهای خود خودداری کنید. برخی کارشناسان حرفه‌ای توصیه می‌کنند که حتی از قرارگرفتن در محیطی که بخار آب زیادی دارد هم بپرهیزید.

آموزش کراتین صافی مو

شما می‌توانید برای گرفتن مشاوره کراتین مو و هرگونه خدمات تخصصی صافی و احیا مو در سالن زیبایی رزالیندا با شماره 09127603309 و 02144538673 تماس بگیرید.

نکاتی که قبل از کراتین درمانی مو باید بدانید!

در این مرحله که آخرین مرحله‌ی کراتین مو است، باید موهای خود را به‌اصطلاح قرنطینه کنیم. به لطف دوران کرونا همه‌ی ما با واژه‌ی قرنطینه آشنایی داریم. در واقع در این مرحله باید مراقبت کنید که موهای شما خیس نشوند. توصیه می‌شود به‌منظور جواب گرفتن بهتر، تا سه روز از شستن موهای خود خودداری کنید. برخی کارشناسان حرفه‌ای توصیه می‌کنند که حتی از قرارگرفتن در محیطی که بخار آب زیادی دارد هم بپرهیزید.

نکات مهم بعد از انجام کراتین مو

بعد از انجام کراتین نیز مراقبت‌هایی وجود دارند که باید از آن‌ها آگاه باشید تا بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید.

 • روز بعد از کراتین کردن مو نباید به حمام بروید یا در مکان‌هایی با بخار آب زیاد قرار بگیرید.
 • می‌توانید موهایی که قبلاً رنگ کرده‌اید را هم کراتین کنید، ولی برای رنگ کردن موها بعد از کراتین باید حداقل دو هفته صبر کنید.
 •  هرچند به‌طورکلی استفاده از خدمات زیبایی حرفه‌ای برای افراد زیر 18 سال توصیه نمی‌شود، اما کودکان بالای ده سال نیز می‌توانند کراتین را انجام دهند. انجام کراتین و احیای مو برای موهای آقایان نیز قابل‌استفاده است.
 • برای تأثیر مناسب و ممتد باید تقریباً هر شش ماه یک بار کراتین موهای خود را تمدید کنید. بعد از انجام کراتین نیز بهتر است برای شستن موها از شامپوها و وسایل بهداشتی مخصوص موهای کراتین شده استفاده نمایید.
 • تا هفتاد و دو ساعت بعد از انجام کراتین، موهای خود را با کش و گیره جمع نکنید و آزاد بگذارید.
 • استفاده از ژل، موس، اسپری و عطر مو روی موها نیز تا سه روز بعد از انجام کراتین ممنوع است.
 • اگر قصد انجام کراتین را دارید از بهترین برندهای موجود در بازار استفاده کنید. دو برند Kerarganic و Ditron از برندهای معروف و مناسب در زمینه‌ی کراتین هستند
ورکشاپ کراتین مو

لیست لوازم و مواد مورد نیاز برای آموزش کراتینه کردن مو

اگر قصد گذراندن دوره‌ آموزش کراتین مو را دارید، باید از مقدمات آن نیز آگاه باشید. معمولاً برای آموزش تخصصی کراتینه مو باید لوازم کار را خودتان تهیه کنید. حتماً قبل از شروع جلسات آموزشی با مربی خود تماس بگیرید و لوازمی که باید خریداری کنید را یادداشت کنید.

گاهی اوقات برخی از این لوازم از قبل موجود هستند و نیازی به خرید توسط شما نیست. با این حال لیست لوازم مورد نیاز برای آموزش کامل کراتین مو به شرح زیر است:

 • فرچه دو طرفه
 • کاسه رنگ
 • اتو مو
 • برس چوبی
 • برس کربنی
 • دستکش نسوز
 • سشوار
 • نانو استیم
 • فوتون
 • ماکرو میست

بسیاری از این دستگاه‌ها مثل دستگاه ماکرو میست، از قبل در آرایشگاه موجود است و نیازی به خرید توسط شما نیست. با این حال اگر دوست دارید بعد از گذراندن دوره آموزش کراتین مو تخصصی، کسب‌وکار خودتان را داشته باشید، باید این دستگاه‌ها را بخرید و از انواع آن‌ها اطلاع کافی نیز داشته باشید.

آموزشگاه تخصصی آموزش کراتین مو در تهرانسر

مزایا و معایب کراتینه مو

به‌عنوان فردی که قصد آموزش کراتین مو در سالن زیبایی رزالیندا تهرانسر و یا انجام آن برای خود را دارد، شما باید از مزایا و معایب این کار آگاه باشید. داشتن این آگاهی به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید مناسب بودن یا نبودن کراتین را تا حد زیادی تشخیص دهید.

در صورت تمایل به آموزش کراتینه مو و مشغول به کار شدن، هر چه بیشتر بتوانید به سؤالات مراجعین در خصوص این کار پاسخ بدهید موفق‌تر خواهید بود. در ادامه‌ی آموزش گام به گام کراتینه مو با ما همراه باشید.

شما می‌توانید برای گرفتن مشاوره خدمات تخصصی درمان آسیب ساقه مو در سالن زیبایی رزالیندا با شماره 09127603309 و 02144538673 تماس بگیرید.

معایب کراتینه مو

کراتینه کردن مو مثل هر عمل دیگری مزایا و معایبی دارد. از جمله معایب کراتین کردن مو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در ماده‌ی استفاده شده در کراتین، مواد خطرناکی مثل فرمالدهید وجود دارد که می‌تواند باعث ایجاد سرطان شود؛ بنابراین استفاده از این ماده دقت بسیار زیادی را می‌طلبد.
 • کراتین مو دائمی نیست و هر شش ماه یک بار به تمدید نیاز دارد. این تمدید مرتب هم پرهزینه است و هم این که باعث آسیب رسیدن به کوتیکول مو می‌شود.
 • افراد با موهای مختلف با استفاده از کراتین نتایج مختلفی می‌گیرند. اکثر افراد نتیجه‌ی قابل‌قبولی کسب می‌کنند؛ اما برخی نیز دچار حساسیت می‌شوند. در صورت احساس حساسیت نسبت به کراتین، سریعاً به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید. هم چنین کار کراتین را در مرکزی تخصصی انجام دهید تا احتمال این مشکل برای شما کم و کم‌تر شود.

 

صافی مو دائمی

مزایای کراتین کردن مو

با مراجعه‌ی روز افزون زیبا جویان به مراکز زیبایی برای کراتین کردن و آموزش کراتین مو در تهرانسر، می‌توان نتیجه گرفت که این عمل مزایا و نکات خوب زیادی دارد. برخی از مزایای انجام کراتین مو عبارت‌اند از:

 • با انجام کراتین یک‌ لایه‌ محافظتی روی موهای شما به وجود می‌آید. وجود این لایه باعث می‌شود که ساقه‌ی مو در برابر بسیاری از آسیب‌ها حفاظت شود و از خطراتی مثل شکنندگی، آلودگی و یا ضررهای اشعه خورشید در امان بمانید.
 • حالت وز بودن و فر بودن موهای شما از بین می‌رود و موهایی زیبا و لخت و صاف را تجربه خواهید کرد.
 • بافت و ساختار کوتیکول مو یک‌ دست می‌شود و در نتیجه موهای نازک از ضخامت بالاتری بهره‌مند می‌شوند.
 • موهای درخشان و زیبا که به‌راحتی گره نمی‌خورند از دیگر مزایای انجام کراتین است.

نکاتی که قبل از انتخاب آموزشگاه کراتین مو باید بدانید!

از جمله مهم‌ترین نکاتی که برای انتخاب دوره آموزش کراتینه مو در تهرانسر وجود دارد، سوابق مدرس دوره است. شما باید کسی را انتخاب کنید که هم خود سابقه‌ی خوبی در انجام کراتین مو دارد و هم چند دوره آموزش کراتینه مو را برگزار کرده است.

دوره آموزش کراتینه مو

این نکته ضروری است؛ زیرا ممکن است برخی از افراد خودشان این کار را خوب انجام دهند اما نتوانند با فن بیان مناسبی آن را به شما منتقل کنند. سعی کنید به‌جای برخی دوره‌های آموزش مجازی کراتین مو، از دوره‌های حضوری استفاده کنید تا بتوانید ارتباط بهتری بگیرید و حتی همراه با مربی تمرین کنید.

اخذ گواهی نیز برای برخی از مسائل مانند ارائه به‌عنوان رزومه و باز کردن سالن خود به شما کمک می‌کند. توجه کنید که در سرفصل‌های دوره آموزش کراتینه مو، حتماً نکاتی مثل احیای مو، پروتئین تراپی، آشنایی با مواد، انواع کراتینه مو و… نیز ذکر شده باشند.

مراحل آموزش کراتین مو در

بهترین آموزشگاه کراتینه مو در تهرانسر

در سالن زیبایی رزالیندا تمامی مراحل کراتین مو به صورت کامل و تخصصی توسط بهترین مدرس این حوزه آموزش داده شده می‌شود. هم چنین تمامی امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای انجام احیا مو مانند دستگاه آنالیز مو و اتوهای پیشرفته در سالن زیبایی وجود داشته و این امکان را به شما می‌دهد تا به صورت حرفه‌ای به یادگیری کراتیه مو بپردازید.

 • کسانی که در سالن زیبایی مشغول به فعالیت هستند.
 • کسانی که قصد حضور در حوزه احیا مو را دارند.
 • کسانی که می‌خواهند خودشان موهایشان را کراتین کنند.

در مرکز صافی و احیا مو رزالیندا تمامی آموزش‌های مربوط به درمان و صافی مو مانند انواع صافی مو، شناخت آناتومی و ساختار مو، درمان اسکالپ مو و آنالیز و درمان ساقه مو ارائه می‌شود.

در این مرکز تمامی متدهای مختلف صافی و احیا مو مانند کراتین مو، ریباندینگ مو، بوتاکس مو، صافی مو ژاپنی و… آموزش داده می‌شود.

مراکز زیادی در غرب تهران برای آموزش کراتین وجود دارد، اما از آنجایی که مرکز احیا و صافی مو رزالیندا به طور تخصصی در حوزه درمان و صافی مشغول فعالیت است، گزینه بسیار مناسبی برای آموزش کراتین و صافی مو محسوب می‌شود.

نتیجه گیری

آموزش کراتین مو دغدغه بسیاری از کسانی است که قصد دارند به درآمد مناسبی برسند. ممکن است شما به‌خاطر انجام کراتینه مو در منزل به دنبال این آموزش بگردید، اما این را به شما توصیه نمی‌کنیم. بهتر است با آگاهی از مراحل مختلف کراتین کردن مو، به سراغ سالن‌های زیبایی حرفه‌ای در سراسر کشور بروید تا از این مزیت بهره‌مند شوید

برای آموزش کراتینه مو نیز باید نزد فردی متخصص مشغول به آموزش شوید تا مراحل را به‌خوبی یاد بگیرید و تمرین کنید. دوره‌های آنلاین زیادی نیز برای آموزش کراتینه مو در اینترنت وجود دارند. این دوره‌ها به رفع اشکال شما کمک می‌کنند؛ اما نباید تنها به آن‌ها تکیه کرد.

الهه شیرعلی با بیش از 25 سال تجربه و داشتن مدارک تخصصی بهترین فرد برای آموزش کراتین در غرب تهران می باشد.

در این جا ضمن معرفی کراتین و روش کراتینه کردن مو به ‌عنوان یک روش زیبایی، به توضیح مراحل کراتینه کردن حرفه‌ای مو، نکات کراتینه کردن مو و مراقبت‌های آن و هم چنین مزایا و معایب آن پرداختیم. امیدواریم بتوانید با دید باز و اطلاعات کافی تصمیم بگیرید که نیاز به چه درمانی برای موهای خود دارید و مرکز معتبری را برای آن انتخاب کنید.

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵