مرکز زیبایی رزالیندا بهترین خدمات تخصصی درمان موخوره را ارائه می دهد. کلیه خدمات تخصصی درمان موی آسیب دیده و درمان قطعی موخوره را از متخصصان رزالیندا بخواهید. برای اطلاعات بیشتر با شماره های 09127603309 یا 02144538673 تماس فرمایید.

در این مطلب راجع به دلایل موخوره، انواع موخوره، پیشگیری از به وجود آمدن موخوره و در آخر درمان قطعی موخوره صحبت می کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

موخوره چیست؟ درمان موخوره با کراتین

موخوره عارضه ای است که از آسیب فیزیکی یا آسیب شیمیایی به مو ایجاد می شود. موخوره در بانوان شایع‌تر است. در موخوره ساقه مو دچار آسیب می شود و کوتیکول مو ضعیف و شکننده می شوند.

عکس موخوره مو را در ادامه مشاهده کنید.

درمان مو خوره چیست؟
درمان مو خوره چیست؟

علت به وجود آمدن موخوره چیست؟

 • اولین فاکتور برای بوجود آمدن موخوره مو این است که موهای رشد کرده بسیار ضعیف و مقدار cmc آن کم است.
 • این مدل رشد بسته به نوع تغدیه فرد دارد کسانی که در تغدیه خود به مقدار کافی ویتامین های ضروری و و روغن های گیاهی متفاوت، مواد معدنی، آب و به مقدار لازم پروتئین مصرف می کنند موهای سالم دارند. 
 • ولی کسانی که تغذیه اشتباه و کمبود ویتامین ها و پروتئین ها را دارند دچار موخوره می شوند.
 • دومین عامل درونی مربوط به فعالیت هورمون هاست.
 • سومین عامل مربوط به سن و ارث است و در هر حالت می توان با یک دستور غذایی مناسب طی ۱ سال تمام این فاکتورها رو از بین برد.
 • عامل دیگر ایجاد موخوره شستشوی نامناسب استفاده از شامپو های قلیایی و شامپو زدن نامناسب، استفاده نکردن از ماسک داخل و خارج از حمام و استفاده نکردن از روغن های مناسب هیدرولیز شده خارج از حمام.
 • رنگ کردن مکرر بدون استفاده از لاین درمانی، دکلره های نامناسب توسط خود شخص یا انجام کراتین در مراکز غیر حرفه ای بدون لاین درمان.
علت موخوره چیست؟
علت موخوره چیست؟

12 علت موخوره چیست

در ادامه با علت مو خوره آشنا شوید:

 • 1 – سشوار با حرارت بالا
 • 2 – کش های لاستیکی
 • 3  – رنگ کردن . فر کردن مو با مواد شیمیایی
 • 4 – برس نامناسب
 • 5 – حرارت اتوی مو
 • 6 – نورافتاب
 • 7 – برس زدن موی خیس
 • 8 – محصولات هاوی الکل
 • 9 – بازی کردن با موها
 • 10 – روبالشی نامناسب
 • 11 – کلر استخر
 • 12 – سفت بستن با کش
درمان موخوره بدون کوتاهی
درمان موخوره بدون کوتاهی

چه عواملی باعث تشدید موخوره می‌شود؟

در حالی که عامل اصلی موخوره به محیط اطراف مربوط می شود، اما می توان آن را به تعدادی از عادات بد مانند خشک کردن موها با حوله یا لمس بیش از حد موها نسبت داد.

رطوبت مو

یکی از دلایل رایج وز شدن موها و موخوره و علت ناهمواری تار مو، رطوبت است. وقتی موهای شما خشک است، کوتیکول باز می شود تا رطوبت اطراف را در هوا جذب کند. این موضوع باعث تورم و وز شدن موهای شما می شود.

علاوه بر این، موخوره مو به دلیل وجود هیدروژن بالا در هوای مرطوب نیز ایجاد می شود. از آنجایی که موهای ما به وجود هیدروژن بسیار حساس هستند، جای تعجب نیست که هیدروژن بتواند شکل تارهای موی شما را تغییر دهد.

چه عواملی باعث تشدید موخوره می‌شود؟
چه عواملی باعث تشدید موخوره می‌شود؟

موهای خشک و آسیب دیده

یکی دیگر از دلایل موخوره، خشکی مو است. وقتی موهای شما خیلی خشک می شوند، اشتیاق به رطوبت دارند. هنگامی که موهای خشک شما در معرض رطوبت قرار می گیرند، سریعتر از حد معمول وز می شوند.

بنابراین وقتی که هوا رطوبت زیادی دارد، موهای شما می خواهند تمام رطوبت موجود در هوا را جذب کنند. نه تنها این، بلکه گرمای بیش از حد نیز می تواند باعث وز شدن و موخوره موهای شما شود. گرمای بیش از حد موهای شما را خشک می کند، در نتیجه به تارهای موی شما آسیب می رساند و موهای شما را وز می کند.

درمان صد در صد موخوره
درمان صد در صد موخوره

استفاده از وسایل حرارتی

وسایلی مثل اتوی مو یا سشوار با توجه به حرارتی که بر روی مو به وجود می آورند، می توانند باعث موخوره شوند یا موخوره را تشدید کنند.

رنگ مو و دکلره

رنگ مو و دکلره نیز از مواردی هستند که به تشدید وزی یا موخوره مو کمک می کنند. چون این نوع ترکیب ها به شکل مستقیم بر روی ساختار مو تاثیر می گذارند.

 

درمان خانگی موخوره

درمان خانگی موخوره می تواند یکی از روش ها برای جلوگیری و کنترل موخوره باشد. این روش ها عارضه ندارند و عموماً هزینه زیادی به همراه ندارند.

1- درمان موخوره با شامپوی بدون سولفات

برای درمان موخوره، شامپوهای بدون سولفات را انتخاب کنید. سولفات ها مواد شوینده قوی هستند که اغلب به شامپوها اضافه می شوند. در واقع آن ها کثیفی و سلول های مرده پوست را از پوست سر شما پاک می کنند. با این حال، می توانند روغن های طبیعی پوست سر و موهای شما را از بین ببرند و به مرور زمان موهای شما را خشک و شکننده کنند.

برای جلوگیری از ایجاد موخوره، ممکن است بخواهید مواد تشکیل دهنده شامپوی موهای خود را بررسی کنید و آن ها را با یک شامپوی بدون سولفات جایگزین کنید. به دنبال شامپوی موی مملو از گلیسیرین باشید که موهای شما را از داخل به بیرون آبرسانی کند.

2- برای درمان موخوره همیشه از نرم کننده مو استفاده کنید

استفاده از نرم کننده می تواند برای درمان موخوره مناسب باشد. دلیلی وجود دارد که آرایشگر شما اغلب بعد از شستن موهایتان از نرم کننده استفاده می کند. این موضوع به این دلیل است که نرم کننده می تواند به هیدراته نگه داشتن کوتیکول مو کمک کند تا رطوبت بتواند به اعماق هر رشته مو نفوذ کند.

این کار از باز شدن کوتیکول موهای شما و جذب رطوبت اضافی از محیط جلوگیری می کند. همیشه مطمئن باشید که نرم کننده را از قد وسط تا انتهای موهای خود استفاده می کنید.

3- برای درمان موخوره از ابزارهای حرارتی کمتر استفاده کنید

در حالی که به نظر می رسد ابزارهای حرارتی می توانند موهای نامنظم شما را مرتب کنند، اما آن ها در بیشتر موارد موخوره را تشدید می کنند یا عامل مهمی برای ایجاد موخوره هستند. هر گونه حرارت بالا بر روی موهای شما، ممکن است کوتیکول را متورم کرده و آسیب زیادی به مو وارد کند.

برای درمان موخوره بهتر است از ابزارهای حالت دهنده مو با  حرارت کم استفاده کنید تا از آسیب به موهای خود جلوگیری کنید. همچنین مدل موی صاف و بدون وز داشته باشید.

درمان صد در صد موخوره
درمان صد در صد موخوره

4- برای درمان موخوره حوله نخی خود را با میکروفیبر عوض کنید

موهای شما زمانی که خیس هستند، در شکننده ترین حالت خود می باشند. بنابراین مهم است که از پارچه مناسب برای خشک کردن آن ها استفاده کنید.

حوله های نخی ممکن است جذب آب بهتری داشته باشند اما وقتی موهای خود را با حوله خشک می کنید باعث اصطکاک می شود. این موضوع می تواند به موهای شما آسیب برساند و باعث وزی آن ها شود. در عوض می توانید پارچه نرم تری مانند تی شرت قدیمی یا حوله میکروفیبر را برای خشک کردن مو انتخاب کنید.

برای از بین بردن موخوره چه باید کرد؟

درمان موخوره با کراتینه کردن موها در تهرانسر

درمان موخوره با کراتینه کردن موها یک درمان قطعی موخوره و قاتل موخوره است که باعث ایجاد موهای براق، ابریشمی و بدون وزی می شود. این کار باید توسط آرایشگران و متخصصان مو حرفه ای انجام شود.

رزالیندا بهترین مرکز درمان موخوره در تهرانسر

درمان قطعی موخوره

درمان موخوره شدید با بهره گیری از تکنولوژی نانو کرارستور توسعه یافته در لاین 3R،

(Recovery. Recovery. Reconstruction) انجام می شود.

در واقع محصولات لاین درمان صد در صد موخوره طوری طراحی شده که مو را از داخل به خارج یعنی از کورتکس به کوتیکول درمان می‌کند. هدف اصلی از این درمان شارژ و تزریق ریز لیپید های سرامیداس به لایه میان فیبری داخل کورتکس و همچنین باز سازی بازیابی و ترمیم لایه cmc است.

زمانی یک مو دچار موخوره می شود که آسیب مو از کوتیکول فراتر رود و به لایه cmc که مرز بین کوتیکول و کورتکس است برسد و cmc از بین برود.

این درمان موخوره به طور ویژه برای درمان شکنندگی مو و نیز موخوره طراحی شده است که به مو جلوه ای بدون وز، آبرسانی شده و نرم و درخشان و لطیف می بخشد. 

از طریق شارژ حداکثر بار کراتین مو، این درمان بر اساس سه ماده فعال و موثر آماده شده است:

1- کراتین هیدرولیز شده مهمترین ماده فرایند پروتئینی است که بر روی ساختار مو تاثیر مستقیم داشته و بیش از ۸۰درصد مو از همین پروتئین درست شده است. این پروتئین مسئول ارتجاع مو الاستیته مو و نرمی، لطافت و درخشش مو می باشد.

2- آمینو اسید یا کراتین سریعترین اسید آمینه ای است که متابولیسم سلولی کراتین را تحت تاثیر قرار می دهد و همچنین کمک می‌کند که غدد چربی به طور یکدست مو را از ریشه تا نوک ساقه روغن کاری کند.

3- ژل رویال عسل یکی از غنی ترین مواد موجود در طبیعت که با بیش از ۱۰۰ عنصر مفید ویتامین ها و اسید های چرب غنی شده است. در شارژ و جایگزینی ریز لیپید های سرامیداس نقش بسزایی ایفا کند.

این درمان مدرن ترین و پیچیده ترین سیستم کوتریزاسیون و همچنین جایگزینی کراتین وسایر آمینو اسیدهای از دست رفته مو می باشد.

این درمان ۴ مرحله دارد و طی ۴ جلسه درمان هر ۱۰ روز و یک پک هوم کیر شامل شامپو، روغن تغدیه ای، ماسک مخصوص موخوره، روغن هیدرولیز شده و یک ماسک موی خارج از حمام است.

برای کسانی که دوست دارند از پک های لاکچری استفاده کنند یک پک ویژه هم دارد که بسیار پرو فینال است و می توانند از فروشگاه رزالیندا خرید کنند یا برای سفارش با شماره 09127603309 تماس بگیرند.

یک نکته در مورد این درمان این است که به موها صافی شلاقی نمی دهد اما وز و ناهمواری مو را کامل برطرف می‌کند.

درمان مو قبل از دکلره
درمان مو قبل از دکلره

روش های پیشگیری از موخوره

1- جلوگیری از موخوره با ماسک و سرم مو

هنگامی که موهای خشک شما در معرض رطوبت شدید قرار می گیرند، وز می شوند. برای درمان موخوره موهای خشک خود، می‌توانید درمان موخوره با ماسک مو را امتحان کنید.

اولین گام برای کنترل و درمان موخوره این است که بفهمید چه چیزی باعث ایجاد آن می شود و چرا برخی از انواع مو بیشتر از بقیه مستعد وز شدن یا موخوره هستند.

2- روغن آرگان

روغن آرگان با توجه به ویتامین ها و مواد مغذی که دارد، به عنوان یک داروی موخوره برای درمان طبیعی موخوره می باشد که معمولاً در بیشتر ماسک ها و سرم ها نیز استفاده می شود.

اصلی‌ترین دلایل بروز موخوره چیست؟
اصلی‌ترین دلایل بروز موخوره چیست؟

وقتی رطوبت به مو می رسد، موهای ما وز می‌شوند. این موضوع باعث می‌شود هر تار مو متورم شود و بافت آن تغییر کند. رطوبت، پیوندهای داخل موهای شما را دوباره مرتب می کند. آن ها از الگوی صافی که در حین طراحی ایجاد کرده اید به الگوی آشفته تر برمی گردند. در نتیجه موهای شما وز شده و موخوره می گیرند.

این مشکل برای موهای آسیب دیده بیشتر می شود. رشته های این مو متخلخل تر هستند، به این معنی که رطوبت بیشتری جذب می کنند. موهای رنگ شده به رطوبت نیز واکنش بدی نشان می دهند. چون فرآیند رنگ کردن، مقاومت طبیعی مو را در برابر آب از بین می برد، بنابراین رطوبت بسیار سریعتر نفوذ می کند.

انواع موخوره

14 نوع موخوره وجود دارد که به چند مورد آن اشاره می کنیم:

 • موخوره جوان: این موخوره زمانی که تازه شروع می شود، یک موخوره جوان است و مو را به دو شاخه کوچک تقسیم می کند.
 • موخوره جوانه: با یک خم و یک پیچ شکل می گیرد و معمولاً به دلیل خشک کردن یا سفت بستن مو ایجاد می شود.
 • موخوره معمولی: به علت عادت های بد نگهداری از مو، خشکی مو و… به وجود می آید.
 • موخوره دوشاخه دوبل یا پیر: شبیه Y انگلیسی است. این نوع موخوره باید سریع تر درمان شود. چون پیشرفت زیادی دارد.
 • موخوره پر مانند: این نوع موخوره را به موخوره پیر هم می شناسند. این موخوره برای افرادی اتفاق می افتد که اهمیتی به بهداشت و تمیزی مو نمی دهند. همچنین کسانی که از مواد براق کننده مو یا رنگ مو استفاده می کنند، به این نوع موخوره دچار می شوند.
 • موخوره طویل: وقتی اتفاق می افتد که کوتیکول خیلی ضعیف شده باشد.
 • موخوره عمیق: دلیل این موخوره با موخوره طویل مشترک است. برای درمان موخوره عمیق، باید از شامپوهای طبیعی استفاده کرد.
 • موخوره سه شاخه: اگر مدولا و کورتکس مو قوی باشد اما کوتیکول آسیب دیده باشد، موخوره از نوع سه شاخه یا سه رشته می باشد.
 • موخوره درختی: وقتی یک طرف کوتیکول مو شکننده و آسیب پذیر شود، موخوره از نوع درختی خواهد شد. این آسیب تا جایی پیش می رود که ممکن است باعث جدا شدن کوتیکول شود. این موخوره برای موهایی اتفاق می افتد که به شکل مداوم در مقابل نور خورشید هستند.

برای از بین بردن موخوره ها بدون این  که نیاز به کوتاه کردن موها داشته باشید در مرکز تخصصی درمان مو رزالیندا انجام می شود. برای درمان موخوره در تهرانسر می توانید با شماره های 09127603309 و 02144538673 تماس فرمایید.

موخوره باعث ریزش مو می شود؟

موخوره به خودی خود باعث ریزش مو نمی شود اما با توجه به ضعیف و شکننده کردن مو، زمینه برای ریزش مو را به وجود می آورد. البته این ریزش به قدری نیست که باعث طاسی یا کچلی شود.

آیا درمان قطعی و همیشگی برای موخوره وجود دارد؟

بله. برای درمان موخوره درمان قطعی و همیشگی وجود دارد. درمان هایی مثل کراتین، استفاده از روغن آرگان، مراقبت های خانگی، پروتئین تراپی و... می توانند درمان قطعی برای موخوره باشند. با این وجود بعد از این درمان باید مراقبت های مو مورد توجه قرار بگیرد.

آیا می‌توان بدون کوتاه کردن موها موخوره را از بین برد؟

بله. با هیرتراپی می توانید بدون کوتاهی مو موخوره را از بین ببرید

برای درمان موخوره باید به چه مراکزی مراجعه کرد؟

به مراکز تخصصی درمان و احیای مو مراجعه کنید. رزالیندا بهترین مرکز درمان موخوره در تهرانسر است

عوارض موخوره چیست؟
 • ضعیف شدن ریشه مو
 • افزایش ریزش مو
 • تغییر رنگ و کدر شدن مو

میانگین امتیازات ۵ از ۵

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *