ریباندینگ مو یکی از موثرترین روش ها جهت صافی دائمی موها می باشد. صافی مو با این روش با مواد شیمایی خاصی  انجام می گیرد.

موضوعاتی که در این مقاله به آن پرداخته می‌شود:

ريباندينگ مو چيست؟ چرا کراتین از ریباندینگ بهتر است؟

ريباندينگ مو چيست؟ ریباندینگ مو به نام صافی مو ژاپنی شناخته می شود. در حقیقت ریباندینگ یکی از موثرترین روش ها جهت صافی دائمی مو می باشد.

ماده اصلی که در طی فرایند ریباندینگ انجام می شود، آمونیوم تیوگلیکولات می باشد. این فرایند در طی 3 مرحله و در بازه زمانی 3 الی 4 ساعت با توجه به نوع و میزان بلندی و آسیب دیدگی مو انجام می گیرد و در نهایت موی کاملا لخت و صافی را پدید خواهد آورد.

بیشتر اوقات به این روش درمانی، صافی ژاپنی می گویند. زیرا با انجام این فرایند موهایی همانند افراد ژاپنی بدون هیچ حالتی و کاملا  صاف و لخت پدید می آورد.

تفاوت ریباندینگ و کراتین چیست؟

ریباندینگ مو با مواد شیمیایی انجام می گیرد. موهای ریباندینگ شده بی حالت می باشند. در این روش مواد به عمق مو نفوذ خواهد کرد و ساختار مو صاف می شود.

در حالی که در کراتینه کردن موها حالت درمانی خواهند داشت و جهت اصلاح ساختار پروتئین مو انجام می گیرد.  مواد کراتین بر روی لایه بیرونی مو قرار می گیرد و به صورت کاملا سطحی ساقه مو را ترمیم خواهد کرد. موهای تازه رویش کرده در هر دو حالت صاف نمی باشد.

مقایسه تاثیر ریباندینگ و کراتینه بر روی مو

تغییر ساختار پیوندی مو در ریباندینگ

در ریباندینگ مو با تغییر پیوندهای ساختاری و همچنین تغییر ساختار اصلی موها در سطح داخلی، در واقع نوعی صافی فوق العاده ایجاد می کند.

مواد شیمیایی موجود در ریباندینگ، سبب شکستن ساختار شیمیایی موها می شوند تا در نهایت پیوندهای جدیدتری تشکیل شود و سبب تغییر در ساقه مو خواهد شد و ساختار ساقه مو منظم می شود. در حالی که کراتینه کردن بر روی پیوندهای مو تغییری ایجاد نمی کند.

انواع روش های صافی مو

مهمترین تفاوت کراتین و ریباندینگ مو این است که مواد کراتینه بر لایه بیرونی مو تاثیر دارند. در کراتینه کردن هیچ نوع ساختار مولکولی مو شکسته نخواهد شد و مواد جهت تقویت کردن پیوندهای جدید به ساقه مو اضافه می شوند.

منظور از تزریق کردن در واقع نفوذ نانو ذرات با حرارات و گرما به درون کوتیکول می باشد. در کراتین کردن مو ساختار مو ثابت می باشد و ترمیم ساقه مو آسیب دیده در لحظه، انجام می گیرد.

مقایسه ماندگاری ریباندینگ و کراتینه

کراتینه مو درمانی اصلاح ساختار کوتیکول مو می باشد. در واقع کراتین کردن فقط لایه بیرونی مو را ترمیم خواهد کرد. در نتیجه ماندگاری آن کمی کمتر است.

بعد هر بار شسته شدن موها و وجود آلودگی بر روی موها، مواد کراتینه از روی موها کمتر خواهد شد. حدودا بعد از 6 ماه مواد کراتینه از روی مو از بین می رود و دوباره حالت موها به اولیه باز می گردد. 

مرکز احیای مو در تهرانسر

ماندگاری کراتینه مو هم به کیفیت محصول و نوع مو بستگی داشته و شما باید برای دریافت بهترین نتیجه از یک کراتین کار حرفه ای برای کراتین کردن موهای خود کمک بگیرید. در حالی که ریباندینگ مو ماندگاری طولانی تری دارد. در حقیقت موهای صاف شده برای همیشه صاف هستند زیرا ساختار مو به طور کلی تغییر یافته است.

مدت زمان ماندگاری ریباندینگ مو طولانی تر و دائمی می باشد. شستن موها هیچ گونه تغییری در ظاهر مو ایجاد نمی نماید. موها برای همیشه صاف می مانند. ولی ناگفته نماند در قسمت ریشه، فرهای قبلی ظاهر خواهند شد.

برای گرفتن مشاوره کراتین مو و هرگونه خدمات تخصصی درمان موی آسیب دیده و احیای مو در مرکز تخصصی رزالیندا با شماره 09199500560 و 09199500570 تماس فرمایید. زیبایی را خلق کن تا جهان را به حرکت درآورد.

ریباندینگ برای چه موهایی مناسب نیست؟

شایان ذکر است بدانید که ریباندینگ مو با تغییر ساختار شیمیایی مو، موی جدید و تازه ای را به وجود می آورد. البته ناگفته نماند که ریباندینگ محدودیت های گوناگونی دارد و فقط بر روی موهای فر انجام می گیرد. این روش درمانی برای موهای خشک و همچنین رنگ شده مناسب نیست.

تمدید ریباندینگ

همانطور که می دانید رشد موها به صورت طبیعی، از قسمت ریشه ها انجام می گیرد. در صورت رشد ریشه، موهای رشد کرده همان حالت طبیعی را دارند.

به معنای این است که موهای صاف شده با ریباندینگ، به همین شکل می مانند. اما ریشه جدید مو بر اساس ساختار ژنتیکی هر فرد، رشد می کند.

به همین علت موهای تازه درآمده همانند موهای حالت قبل (موج دار یا فر) در می آیند. جهت رفع این مشکل می توانید این کار را بعد 7 ماه، دوباره آن را انجام دهید.

همه چیز در مورد ریباندینگ مو

نکته قابل توجهی که در رابطه با تمدید ریباندینگ مو لازم است بدانید، تمدید آن فقط بر روی بخش هایی که تازه رشد نموده اند، انجام خواهد گرفت. قسمت هایی که قبلا صاف شده اند، نیازی به تمدید ندارند.

ریباندینگ چگونه انجام می شود؟

جهت انجام ریباندینگ مو در ابتدای پروسه و قبل از هر چیزی، موها را  با شامپوی ملایم و مخصوصی شسته می شوند. هیچ نیازی به نرم کننده جهت شستن موها نمی باشد. بعد موها به صورت کاملا طبیعی با سشوار خشک و یا جریان هوا خشک می شوند.

شخص آرایشگر موها را با توجه به حجم و نوع بافت آن به چند تکه تقسیم می کند. در حالی که موها به وسیله گیره های کاملا نازک پلاستیکی، نگه داشته داشته شده اند، از بسته ریباندینگ ماده ای نرم کننده مخصوص به تارهای مو مالیده می شوند. آرایشگر بایستی در این مرحله با دقت زیادی ماده را به هر یک از تارهای مو بمالد.

صافی مو فر

با توجه به بافت مو، ماده نرم کننده مخصوص بایستی حدود 30 الی 45 دقیقه بر روی مو باقی بماند. بعد 10 الی 40 دقیقه (با توجه به بافت، حجم و دیگر شرایط مو) موها بخار داده می شوند.

آرایشگر بایستی تا زمانی که موها شسته و خشک شوند، ادامه دهد. یک لوسیون کراتین به تمامی تارهای مو می مالند و با اتو موی سرامیکی ( 180 درجه سانتی گراد) موها صاف خواهند شد.

در انتهای ریباندینگ یک خنثی کننده جهت مراقبت بهتر از پیوندهای مو استفاده می کنند و  به مدت حدود ۳۰ ثانیه روی مو باقی ماند. بعد از این مرحله موها را با آب سرد آبکشی می کنند و سشوار می کنند. جهت تثبیت بهتر ریباندینگ، یک سرم مخصوص به تمامی قسمت های مو می مالند و موها بار ديگر صاف خواهند شد.

کراتین مو پیشنهاد می شود یا ریباندینگ مو؟

قطعا کراتین مو پیشنهاد می شود. چون ریباندینگ پیوندهای شیمیایی مو شکسته می شود و آسیب بسیار شدیدی به مو وارد می شود. کسی که ریباندینگ انجام می دهد نه می تواند رنگ کند نه دکلره و ….؛ همچنین ریباندینگ باعث موخوره و خشکی مو می شود.

رزالیندا بهترین مرکز تخصصی کراتین مو در تهرانسر است که می توانید برای مشاوره تخصصی با شماره های ۰۹۱۹۹۵۰۰۵6۰۰۹۱۹۹۵۰۰۵۷۰ تماس بگیرید.

آموزش ریباندینگ مو

مراقبت های بعد از ریباندینگ مو

تا 4 روز بعد از ریباندینگ مو، موها رو خیس نکنید.

 • تا 1 ماه بعد از ریباندینگ، به هیچ عنوان موهای تان رو پشت گوش نگذارید یا آن رو به صورت دم اسبی نبندید. بگذارید موهای تان کاملا باز و آزاد باشند.
 • به هیچ عنوان موهای تان را با آب داغ نشویید. زیرا ممکن است که اثر ماده نرم کننده مو از بین رود.
 • در موقع خواب موهایتان را صاف کنید و بدون هیچ خم شدگی آن ها را بر روی متکا بگذارید.
 •  بعد از ریباندینگ مو بهتر است از شامپوهای مخصوص برای موهای ریباندینگ شده استفاده نمایید.
 •  6 یا 7 ماه بعد از ریباندینگ به آرایشگاه خود مراجعه نمایید تا موهای تان را ترمیم کنید.

ریباندینگ برای چه افرادی مناسب است؟

همانطور که می دانید اسیدهای آمینه که ساختار اصلی مو را تشکیل خواهند داد به وسیله پیوندهای به یکدیگر متصل می شوند و نانو ریباندینگ با شکستن دادن این پیوندها و در نهایت با ساخت مجدد آن ها  جهت تغییر بافت مو انجام می گیرد.

ریباندینگ مو برای آن دسته از افرادی که دوست دارند همیشه موهای کاملا صاف و لخت و زیبایی داشته باشند توصیه خواهد شد وگرنه با خرید نمودن بوتاکس مو و کراتین مو می توانند این ماندگاری و دوام را کمتر کنند.

یکی از ویژگی های بسیار خوب ریباندینگ مو این است که بعد از شستشوی مو  نیازی به براشینگ و اتوی مو نخواهید داشت و در هواهای مرطوب و شرجی موها حالت لختی و صافی خود را به خوبی حفظ می کنند.

مزایا و معایب ریباندینگ مو

تفاوت ریباندینگ و نانو ریباندینگ

نانو ریباندینگ کردن برای موهای دکلره شده و آسیب دید بسیار مناسب می باشد و درصد صافی و احیای مو در در نانو ریباندینگ صددرصد می باشد.

در نانو ریباندینگ ماندگاری و دوام صافی موها دائمی نمی باشد و تقریبا یک سال ماندگاری خواهد داشت. اما بعد از گذشت این مدت موها به حالت اولیه و قبلی خود باز نمی گردند. زیرا اثر احیا کنندگی ریباندینگ، دائمی است.

مراقبت های پس از نانو ریباندینگ به این گونه می باشد که حتما بعد از شستن موها، آن را با باد بسیار ملایم سشوار خشک نمایید و از ماسک مو و شامپوهای بدون سولفات استفاده نمایید و جهت رنگ کردن موهای تان از رنگ های بدون آمونیاک استفاده کنید.

مزایا و معایب ریباندینگ مو

ریباندینگ مو به طور کلی ساختار شیمیایی موها را تغییر می دهد، در نتیجه صافی که برای مو ایجاد می نماید، دائمی است.

 •  ریباندینگ برای هر نوع جنس مو یا موی رنگ شده سالم، مناسب می باشد.
 • بعد از انجام دادن ریباندینگ، موها قابلیت حالت پذیری خواهند داشت. یعنی می توانید موهای تان را حالت دهید یا آن ها را فر کنید.
 • بعد از حمام کردن موها دوباره به حالت صاف بر می گردند.
 • بعد از 6 ماه یا تا یک سال فقط قسمت های از مو را که رشد نموده نیاز به ترمیم خواهد داشت.
 • بعد از ریباندینگ نیازی به استفاده نمودن از سشوار جهت مرتب کردن و صاف کردن موها ندارید.
 • بعد از ریباندینگ نیازی به مراقبت های بعد نخواهید داشت. یعنی از هر نوع ماسک مو، شامپو و رنگ مویی که با موهای تان سازگار می باشد می توانید استفاده نمایید.
 • بعد از ریباندینگ موی تان را نمی توانید دکلره کنید.
ریباندینگ مو

عوارض ریباندینگ مو

ریباندینگ مو می تواند یک سری معایب در پی داشته باشد. برخی از این عوارض عبارتند از:

 1. موها حساس و ضعیف خواهند شد: تا چند ماه بعد از ریباندینگ مو نمیتوانید موهایتان را به خوبی ببندید. حتی آنها را نمی توانید پشت گوش خود بیندازید. ناگفته نماند که استفاده نمودن از مواد شیمیایی قوی هم منجر به حساس شدن و ضعیف شدن موهایتان خواهد شد.
 2. ممکن است پوست سر آسیب ببیند: گرمایی که جهت صاف کردن موهایتان استفاده می کنند ممکن است پوست سرتان آسیب ببینید. گاهی اوقات ممکن است که پوست سر بسوزد. قرار گرفتن فراوان در معرض ماده های شیمیایی سلامت موهایتان را تهدید می کند
 3. به نگهداری مکرر و فراوانی نیاز دارید. حداقل باید برای شش ماهه برنامه نگهداری برای موهایتان داشته باشید. در طی این دوره بطور مرتب به سراغ متخصص یا آرایشگری که موهایتان را ریباندینگ کرده است، بروید. ممکن است این کار برای برخی از افراد مشکل یا کسل کننده باشد.
 4. گاهی اوقات بعد از ریباندینگ، موها دچار ریزش می شوند. همانطور که می دانید استفاده از مواد شیمیایی سمی همانند ریباندینگ جهت صاف کردن موها منجر به ریزش موها می شود. در این حالت بنیه مو ضعیف تر خواهد شد.
 5. شاید موهای تان دوباره به حالت اولیه خود برگردد. در صورتی که به خوبی از موهایتان مراقبت نکنید، امکان دارد این را دارد که به حالت اولیه خود بازگردند. بایستی در طی این دوره از دستورالعمل های آرایشگر یا متخصص خود که ریباندینگ را برایتان انجام داده است، تبعیت نمایید. حتی اگر فرآیند ریباندینگ مو به درستی و به نحو احسن انجام شود باز هم این امکان وجود دارد موهایتان به حالت اولیه خود باز گردد.

تفاوت بوتاکس مو و ریباندینگ

در ویدیو بالا الهه شیرعلی مدیریت سالن زیبایی رزالیندا به سوال متداول بوتاکس مو چیست پاسخ می‌دهند.

بوتاکس مو روشی بسیار موثر جهت احیا و جوانسازی مو است. بوتاکس مو علاوه بر اینکه موها را درخشان و شاداب می‌کند، بلکه در  صاف شدن و پر شدن موهای وز و همچنین کم پشت، تاثیر بسیار بالایی دارد.

 بوتاکس مو با ترکیباتی همانند ویتامین ها، پروتئین ها، آمینواسیدها و لیپیدها سبب بازسازی موها می ‌شود. در نتیجه افرادی که موخوره دارند یا موهای وز، آسیب دیده، شکننده و کم پشت دارند، بوتاکس مو بهترین گزینه جهت جوانسازی و احیای موهایشان می باشد.

در صاف کردن مو به روش بوتاکس مو، مواد حالت دهنده و نرم کننده بر روی سر قرار می‌ دهند تا جذب مو شود. بعد از آن، همانند دیگر روش ‌ها، موها به وسیله اتوی مو، صاف و همچنین یک ‌دست می‌ شوند.

چنانچه نکات بعد از بوتاکس مو را به خوبی رعایت کنید، نرمی، صافی و درخشندگی موهای تان به مدت  ۲ تا ۴ ماه باقی خواهد ماند. برخی از افراد بر این باورند که، روش‌ های گوناگونی جهت صاف و احیا کردن موهای تان را بیشتر از ۲ تا ۳ بار در طول سال انجام ندهید، زیرا ممکن است که شاهد ریزش  و شکنندگی موهای تان شوید.

بهترین مرکز انجام کراتین مو

سالن زیبایی رزالیندا با بیش از 20 سال سابقه درخشان با استفاده از مواد با کیفیت و مرغوب و با کادر بسیار حرفه ای، به عنوان اولین و معتبرترین مرکز مو آسیب دیده در زمینه بیوتی در کشور شناخته شده است.

در درمان موخوره، درمان ساقه مو، ریباندینگ تخصصی مو، درمان ریزش مو، کراتین مو، احیا و صافی مو و … از خدمات روتین این مرکز معتبر و خوشنام می باشد.

در این مرکز با سابقه مشاوره های تخصصی مو ارائه انجام می شود. جهت استفاده از خدمات این مرکز می توانید از ما مشورت و راهنمایی بگیرید. تمامی مشاوره های تخصصی در رزالیندا، به صورت رایگان ارائه می شود. وب سایت ما به نشانی www.rozalindahairtherapy.com می باشد.

نتیجه گیری

وز و مجعد بودن موها یکی از اصلی ترین مشکلات افراد در زمان های مختلف است تا جایی که خیلی از افراد از روش های مختلف دائم و موقت برای داشتن موهایی صاف استفاده می‌کنند.

یکی از بهترین روش ها برای داشتن موهایی زیبا، صاف و سالم استفاده از روش ریباندینگ مو است که امروزه در بین افراد مختلف جایگاه ویژه ای به دست آورده است.

برای گرفتن مشاوره کراتین مو و هرگونه خدمات تخصصی درمان موی آسیب دیده و احیای مو در مرکز تخصصی رزالیندا با شماره 09199500560 و 09199500570 تماس فرمایید. زیبایی را خلق کن تا جهان را به حرکت درآورد.

ریباندینگ یک متد تقریبا منسوخ شده است. چون پیوندهای شیمیایی مو شکسته می شود و صدمه شدیدی به مو وارد می شود.

خیر کسی که ریباندینگ کرده نه می تواند مو رنگ کند نه هایلایت و …

چون ریباندینگ با مواد شیمیایی با قلیایی بالا انجام می شود اگر این مواد نزدیک ریشه مو شود و در حین اتو کشی به ریشه مو برسد قطعا باعث ریزش می شود.

بله چون فعالیت شیمیایی آب مو را می گیرد و بعد از مدتی باعث موخوره و خشکی مو می شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *