یکی از اصلی ترین پارامترهای تاثیرگذار در زیبایی چهره، مو می باشد و شما به واسطه موهای نرم و خوش حالت در هر سنی می توانید شادابی و جوانی را تجربه کنید. رسیدگی به مو در هر سنی و رعایت یک روتین روزانه یک الزام به شمار می آید؛ زیرا به واسطه رعایت چنین نکات مراقبتی همیشه موهای سالم و ابریشمی خواهید داشت. برای گام برداشتن در مسیر جوانی سلامت موهای خود را در هر سنی حتما جدی بگیرید. فصل جدیدی از زیبایی در انتظار افرادی است، که به زیبایی موهای خود اهمیت می دهند. 

روتین مراقبت از مو از ایجاد آسیب های گسترده به ساقه و ریشه مو جلوگیری می کند. شما به واسطه یک روتین اصولی و استاندارد برای موهایتان، می توانید موهایی به نرمی ابریشم تافته داشته باشید. در انتخاب یک روتین مناسب بر اساس شرایط مو هر فردی باید بیشترین میزان دقت را به خرج دهید. در این صورت موهای آسیب دیده نیز به طور معجزه آسایی ترمیم خواهند شد. 

برای این که به فاکتورهای زیبایی بیشتر نزدیک شوید، حتما باید مراقبت از موهای خود را جدی بگیرید. مو تکمیل کننده زیبایی چهره به شمار می آید و برای جلوگیری از ایجاد مشکلات و معضلات مویی از همین امروز روتین اصولی خود را آغاز کنید.

موضوعاتی که در این مقاله به آن پرداخته می‌شود:

مراحل روتین مو چیست؟

عوامل مختلفی به صورت مستقیم و غیر مستقیم در مراحل روتین مو دخیل هستند. شما با در نظر گرفتن این عوامل می توانید بهترین روتین مویی را داشته باشید و شادابی موهای خود را در هر حالتی حفظ کنید. در روتین مو بیشتر بحث محافظتی و مراقبتی مورد بررسی قرار می گیرد تا آسیب گسترده در بخش های مختلف ساقه و ریشه به وجود نیاید.

به کمک روتین اصولی می توانید میزان آسیب دیدگی موهای سر را تا حد قابل توجهی کاهش دهید. در روتین مویی خود همیشه به نکات ذیل توجه کافی داشته باشید، تا بهترین نتایج ممکن را دریافت کنید:

بافت مو هنگام خواب

بافتن موها باعث جلوگیری از ایجاد موخوره می شود و یکی از اصلی ترین بخش های روتین مو بافتن آن می باشد. حتما موهای خود را قبل از خواب و در طول روز ببافید، تا میزان الکتریسیته ساکن موهای خود را نیز کاهش دهید و همچنین بافتن مو به رشد بهتر و افزایش خونرسانی در قسمت ریشه کمک می کند.

نوع مو در ایجاد روتین استاندارد

از مهم ترین پارامترهایی که قبل از ایجاد روتین مو باید به آن توجه داشته باشید، نوع مو می باشد. انواع مو عبارتند از: موهای خشک و آسیب دیده، موهای رنگ شده، موهای چرب و حتی موهای نرمال اشاره کرد. بر اساس شرایط مو و نوع آن باید روتین مناسبی داشته باشید، در غیر این صورت سلامت موهای شما به خطر خواهد افتاد. قبل از ایجاد هرگونه روتین حتما نوع موی خود را بررسی کنید؛ زیرا در غیر این صورت روتین مویی باعث ایجاد آسیب خواهد شد.

مراحل روتین مو

نحوه مراقبت از موی چرب چگونه است؟

همیشه این نوع از مو در قسمت ساقه و ریشه چربی بیشتری تولید می کند؛ بنابراین روتین شما باید در جهت کنترل چربی باشد. برای شستشوی موهای چرب باید از شامپوهای مخصوص استفاده کرد و حتی لوسیون ها و ماسک های مو داخل حمام نیز به کنترل چربی ترشح شده از کف سر کمک شایانی خواهند کرد. 

شما برای مراقبت بیشتر از موهای چرب باید هر دو روز یک بار موهای خود را بشویید، تا هرگونه آلودگی و کثیفی که باعث تولید چربی بیشتر مو می شود پاک شود.همچنین برای مراقبت بیشتر از چنین مویی باید از شامپوهای فری سولفات استفاده کرد؛ زیرا چنین شامپوهایی باعث کنترل چربی سر می شوند.

مراحل اصلی مراقبت از موی خشک

در موهای خشک چربی ترشح شده از ناحیه کف سر بسیار کم است، بنابراین مو در قسمت ساقه با خشکی مواجه می شود. چنین موهایی در صورت عدم رعایت روتین مناسب در آینده دچار آسیب می شوند و مو حالت آدامسی به خود می گیرد. برای مراقبت از موی خشک شما باید از شامپوهای ملایم و با مواد شیمیایی کنترل شده استفاده کنید.

شستن چنین موهایی به طور مداوم می تواند باعث تشدید خشکی شود؛ بنابراین موی خشک باید کمتر شسته شود. از محصولات مراقبت از موی حاوی الکل به هیچ وجه استفاده نکنید، چنین محصولاتی باعث تشدید آسیب می شوند. در نهایت با استفاده از نرم کننده، موهای شما نرمی و لطافت بیشتری را به دست می آورد.

اگر به دنبال داشتن موهایی صاف، زیبا و سلامت هستید، می‌توانید از طریق شما تماس 09127603309 با ما در ارتباط باشید.

مراقبت از موی خشک

بهترین شیوه مراقبت از موهای فر و وز

مراقبت از موهای فر و وز باید به بهترین شکل ممکن انجام بگیرد، در غیر این صورت موهای شما آسیب دیده خواهند شد. برای مراقبت از موهای فر و وز شما می توانید از موارد زیر کمک بگیرید:

از روغن تراپی استفاده کنید!

به کمک روغن تراپی موهای شما کمتر گره خواهند خورد. برای موهای فر از لوسیون ها و ماسک موهای خاص استفاده کنید و همینطور اسپری های گره باز کن برای روتین مو فر بهترین پیشنهاد به شمار می آیند.

با روغن های طبیعی نظیر روغن نارگیل، روغن زیتون و روغن آووکادو موهای خود را ماساژ دهید. چنین روغن هایی باعث حفظ سلامت بیشتر موهای شما خواهند شد. هم چنین اگر دارای ساقه مو نامناسبی هستند، می‌توانید در کنار روتین مناسب خود، از روش های مختلف درمان ساقه مو نیز استفاده کنید.

شانه کشی ممنوع!

موهای خود را بلافاصله پس از هر بار شستشو شانه کشی نکنید زیرا شانه کشی مداوم موهای فر و وز باعث آسیب دیدگی بیشتر قسمت ساقه مو خواهد شد. همچنین شانه زدن موهای خیس می‌تواند باعث رسیدن آسیب جدی به موهای شما شود.

بهترین روش برای مراقبت از موهای بلند

موهای بلند نیاز بیشتری به رعایت روتین مراقبت از مو دارند، تا دچار آسیب دیدگی نشوند. روتین مراقبت از موهای بلند نه تنها شامل رعایت مراحل داخل حمام می‌باشد، بلکه برای داشتن موهایی زیبا و درخشان باید نکات مختلفی در خارج حمام نیز رعایت شوند.

روش شستشو موهای بلند

مهم ترین نکته در مراقبت اصولی از موهای بلند در یک روتین استاندارد شستشوی موها با آب ولرم می باشد. آب داغ باعث آسیب دیدگی ساقه مو می شود و در نتیجه بستر ایجاد مو خوره را به وجود می آورد. هم چنین از شستن موهای بلند با شامپوهای شیمیایی اکیدا خودداری نمایید.

روتین مو بلند

از روبالشتی ساتن استفاده کنید.

از دیگر نکات مراقبتی در یک روتین اصولی برای موهای بلند استفاده از روبالشی های ساتن و همچنین استفاده از نرم کننده های مخصوص می باشد تا فرایند شانه زدن مو برای شما راحت تر شود.

روبالشتی ساتن به دلیل خاصیت آنتی باکتریال خود ،امکان تبادل هوا بین محیط و الیاف پارچه و جلوگیری از ایجاد الکتریسته، به شما در داشتن موهایی زیبا و درخشان کمک می‌کنند. همچنین استفاده از روبالشتی ساتن گزینه بسیار مناسبی برای جلوگیری و درمان موخوره می‌باشد.

بررسی نحوه مراقبت از موهای رنگ شده و دکلره شده

موهای رنگ شده و دکلره شده به بیشترین میزان از مراقبت احتیاج دارند، چون در اثر مواد شیمیایی رنگ و دکلره دچار آسیب شده اند. برای ثبات رنگ چنین موهایی از شامپوهای مخصوص کمک بگیرید و همچنین می توانید از شامپو و نرم کننده بدون سولفات استفاده کنید. دمای آب را برای شستن موهای سر خود در حمام کاهش دهید، از خشک کردن موها به واسطه سشوار خودداری شود زیرا حرارت مستقیم می تواند میزان آسیب دیدگی موهای شما را افزایش دهد؛ بنابراین به روش طبیعی موهای خود را خشک کنید.

به هیج عنوان موهای خود را پس از استحمام شانه کشی نکرده و از بافتن مو پس از حمام خودداری کنید.

مراحل روتین مو کوتاه

مراحل شستشو مو در روتین مراقبت از مو

یکی از اصلی ترین مراحل یک روتین مناسب و استاندارد برای مو شستن اصولی و صحیح آن می باشد؛ زیرا تحت چنین شرایطی موهای شما شادابی و سلامت خود را حفظ خواهند کرد. شما بر اساس نوع مو باید به بهترین شکل ممکن موهای خود را بشویید و همچنین شستشوی مو باید با بهره گیری از مواد شوینده استاندارد صورت بگیرد.

به واسطه شستشوی اصولی و صحیح موها در داخل حمام می توانید به ترمیم ساقه مو نیز کمک شایانی کنید. مراحل صحیح شستشو مو شامل دو بخش مجزا در داخل حمام و بعد از حمام می شوند، که مهم ترین نکته در روتین مراقبت از مو اجرای تمامی مراحل به صورت صحیح و اصولی می باشد. در غیر این صورت موهای شما در معرض آسیب قرار خواهند گرفت.

مراحل صحیح شستشوی مو که هر فردی باید آن را رعایت کند، به شرح زیر هستند:

ما در سالن زیبایی رزالیندا با داشتن کادری متخصص و مجرب و استفاده از بهترین متریال به شما در داشتن موهایی زیبا و سالم کمک می‌کنیم. شما می‌توانید جهت رزرو نوبت خدمات زیبایی مو با شما تلفن 09127603309 تماس بگیرید.

مراحل انجام روتین مراقبت از مو داخل حمام

اصلی ترین بخش روتین مراقبت از مو برای شستشوی اصولی مربوط به داخل حمام می باشد. در گام اول شما باید موهای خود را به واسطه سرم ها و روغن های مخصوص به خوبی ماساژ دهید، در این صورت جریان خون در قسمت کف سر بیشتر می شود و احتمال ریزش موهای سر کاهش پیدا می کند. در گام بعدی موهای خود را در داخل حمام آبکشی کنید و از شامپو مخصوص نوع موهایتان کمک بگیرید.

از نمونه شامپوهای با کیفیت و مناسب برای تمامی موها می توان به شامپوهای فری سولفات اشاره کرد. شامپو را روی کف سر و روی ساقه موها بریزید و سپس با دست چند دقیقه ماساژ دهید و بعد موهای خود را آبکشی کنید. در مرحله بعدی مجاز به استفاده از انواع ماسک موهای داخل حمام و لوسیون های مخصوص مو خواهید بود، پس از چند دقیقه موهای خود را کامل با آب ملایم بشویید.

در آخرین مرحله موهای خود را به طور کاملا آزاد به دور یک حوله بپیچید و از حمام خارج شوید.

مراحل انجام روتین مراقبت از مو داخل حمام

مراحل انجام روتین مراقبت از مو بعد از حمام

پس از شستشوی موهای سر نوبت به انجام مراحل روتین مراقبت از مو بعد از حمام می باشد. در این مرحله شما باید موهای خود را با حوله کمی خشک کنید و سپس با روغن و اسپری گره باز کن رطوبت لازم را در ساقه مو به وجود بیاورید. در مرحله بعدی مجاز به استفاده از ماسک مو به اندازه سه انگشت بر روی ساقه مو خواهید بود و سپس به کمک دست ماساژ دهید.

در گام بعدی از سرم های مخصوص مراقبتی که حاوی ویتامین ها و مواد مغذی مختلف هستند، کمک بگیرید. چنین سرم هایی باعث احیای ریشه مو نیز می شوند، به هیچ عنوان از سشوار و اتو برای خشک کردن موهای خود استفاده نکنید. کرم ضد موخوره را فراموش نکنید تا در اثر عوامل مختلف ساقه مو دچار موخوره نشود.

فراموش نکنید که اگر از روش های مختلف مانند کراتین مو برای تقویت و صافی موهای استفاده کرده اید، برای توجه بیشتری به نحوه صحیح خشک کردن و شانه کشی موهای خود بعد از حمام داشته باشید.

نتیجه گیری

یکی از مهم‌ترین دغدغه های اکثر افراد، داشتن موهایی زیبا، سالم و درخشان است. بدون شک مهم ترین نکته ای که می‌تواند باعث حفظ زیبایی موهای شما شود، داشتن یک روتین مخصوص نوع موهای شما می‌باشد.

روتین های مو در بخش های مختلفی مانند روتین مراقبتی داخل حمام، روتین مراقبتی خارج حمام و روتین های روزانه تقسیم بندی می‌شوند که شما می‌توانید با توجه به نیازتان از روتین مناسب خود استفاده کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *