کاشت مو و میکرواسکالپ روش هایی هستند که برای رفع طاسی سر و پر کردن جای موهای ریخته به کار می روند. بسیاری از متقاضیان این روش ها این سوال را دارند که کاشت مو بهتر است یا میکرواسکالپ؟ کدام یک از این روش ها می توانند گزینه مناسبی برای رفع کردن کچلی و طاسی سر باشند؟

برای پاسخ به این سوال ابتدا لازم است با هر یک از این روش ها به صورت جداگانه آشنا شوید. سپس آن ها را از جهات مختلفی با هم بررسی کنیم. اینگونه می توانید پی برد که کدام یک از روش های فوق برای شما بهترین انتخاب هستند.

موضوعاتی که در این مقاله به آن پرداخته می شود:

کاشت مو سر

یکی از روش های صد در صد تضمینی و پرطرفدار برای رفع طاسی سر، کاشت مو یا پیوند مو می باشد. در کاشت مو، ابتدا فولیکول ها یا گرافت های مو به روش های FIT یا FUT از بانک مو برداشته می شوند. بانک مو محلی است که موهای مورد نیاز از آن جا برداشت خواهند شد. سپس فولیکول ها و گرافت ها به صورت کامل تفکیک شده و جداسازی می شوند.

در واقع گرافت ها را برای پیوند زدن آماده می کنند. سپس گرافت ها در محل طاسی سر کاشت می شوند. پس از شش ماه الی یک سال موها شروع به رشد کرده و جلوه کاملا طبیعی دارند. بهتر است بدانید که کاشت مو یک نوع عمل جراحی نیمه تهاجمی است. می گوییم نیمه تهاجمی زیرا در آن از گرافت های خود فرد استفاده می شود. بنابراین احتمال بروز آلرژی و حساسیت بسیار کم است.

کاشت مو سر

میکرواسکالپ سر

یکی دیگر از روش های رفع طاسی سر، روش میکرو اسکالپ است. در این روش هیچگونه کاشت و پیوند مویی انجام نمی شود. بنابراین به صورت کلی با مو سروکار نداریم. بلکه در اسکالپ از روش هاشور یا تاتو با استفاده از جوهر مخصوص استفاده می شود. در این روش جوهر مخصوص با استفاده از سوزن های نازک، به لایه پوست سر تزریق شده و نمایی مو مانند ایجاد می کنند.

با این روش می توان مناطق خالی سر را که دچار ریزش مو شده است پر نمایید. البته برای پر کردن از مو استفاده نمی شود. ایجاد نمای مو مانند باعث می شود تا مناطق مورد ریزش پرتر به نظر برسند. این روش هم برای خانم ها و هم برای آقایان قابل اجرا است.

رزالیندا، بهترین مرکز احیا و صافی مو در غرب تهران

مراقبت و نگهداری درست و اصولی از موها از مهم ترین موارد برای داشتن موهایی زیبا و حفظ سلامت آن می‌باشد. سالن زیبایی رزالیندا به عنوان بهترین مرکز کراتیه مو در غرب تهران به شما کمک می‌کند تا سلامت موهای خود را حفظ کنید.

میکرواسکالپ سر

کاشت مو و میکرواسکالپ برای چه افرادی مناسب هستند؟

کاشت مو و میکرواسکالپ هر کدام دارای شرایط و ویژگی های مربوط به خود هستند. بنابراین نمی توان گفت یکی از این روش ها برای تمامی افراد مناسب است و برعکس. هر یک از روش های پیوند مو و اسکالپ سر برای بیماران مختلفی جوابگو می باشند. در ادامه به کاندیدهای مناسب انجام این دو روش به صورت جداگانه می پردازیم.

افراد مناسب کاشت مو

 • ریزش مو در این بیماران متوقف شده باشد.
 • افرادی که دارای بانک موی خوبی می باشند.
 • بیمارانی که به دنبال نتایج دائمی و قطعی هستند.
 • کسانی که می توانند هزینه بیشتری بابت رفع طاسی سر خود پرداخت کنند.
 • افرادی که می خواهند مشکل طاسی سر خود را به صورت طبیعی رفع کنند.

افراد مناسب میکرواسکالپ

 • بیمارانی که بانک موی مناسبی برای پیوند مو ندارند.
 • خانم هایی که دارای ریزش مو و کم پشتی در برخی از نواحی سر هستند.
 • بیماران مبتلا به برخی از بیماری ها مانند آلوپسی که امکان انجام پیوند مو را ندارند.
 • کسانی که نمی خواهند دوران نقاهت طولانی داشته باشند و به دنبال نتایج آنی هستند.

مرکز رزالیندا با استفاده از جدیدترین متدهای روز دنیا به شما کمک می‌کند تا تمامی مشکلات ریزش موهای خود را برطرف کنید. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره با شماره تلفن 09199500560 و 09199500570 تماس بگیرید. 

بررسی میکرواسکالپ

نتیجه کاشت مو بهتر است یا میکرواسکالپ؟

شاید برای شما هم سوال باشد که نتیجه کدام بهتر است؟ کاشت مو یا میکرواسکالپ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که یقینا پیوند مو نتایج بسیار بهتر، طبیعی تر و ماندگارتری در پی خواهد داشت.

لازم است بدانید که اسکالپ تنها جهت پوشاندن کم پشتی جزئی موها و دادن نما به موها است. اما پیوند مو به صورت قطعی طاسی را درمان می کند. زیرا در آن گرافت های مو در محل کچلی کاشته می شوند. موها بعد از مدتی رشد کرده و طاسی به صورت کامل درمان خواهد شد. اگر به دنبال نتایج طبیعی و بلند مدت هستید، بدون شک پیوند مو انتخاب بهتری خواهد بود.

مدت زمان جلسات انجام کاشت مو و میکرواسکالپ

یکی از اصلی ترین تفاوت های کاشت مو و میکرواسکالپ در تعداد و زمان جلسات انجام آن ها است. پیوند مو در یک جلسه 4 الی 8 ساعته انجام می شود. مسلما هر چه تراکم موها بالاتر و ناحیه مورد کاشت وسیع تر باشد، مدت زمان عمل بیشتر خواهد شد. اما این عمل تنها یکبار انجام شده و نیازی به ترمیم ندارد.

انجام روش اسکالپ معمولا 3 الی 4 ساعت طول می کشد. اما این روش نیاز به تمدید دارد. در واقع بیماران باید هر چند سال یکبار تاتوی خود را تمدید کنند. زیرا تاتو در طول زمان و در اثر شستشوی زیاد کمرنگ می شود.

دائمی ترین روش برای رفع طاسی چیست؟ کاشت مو یا میکرواسکالپ؟

مسلما دائمی ترین و قطعی ترین روش برای درمان طاسی سر، کاشت مو می باشد. میکرواسکالپ تنها می تواند نمای مویی به بخش های کم پشت سر بدهد. بنابراین این روش اصلا جهت درمان پایه ای طاسی سر به کار نمی رود. 

اما پیوند مو از بن و پایه می تواند مشکل طاسی سر را حل کند زیرا در این روش موهای جدید در قسمت جدید قرار گرفته و رشد می کنند. 

همچنین پیوند مو تنها در یک جلسه انجام شده و نیازی به تمدید و تکرار جلسات ندارد.

دائمی ترین روش برای رفع طاسی

درد کاشت مو بیشتر است یا میکرواسکالپ؟

در مورد میزان درد کاشت مو و میکرواسکالپ سر نمی توان نظر قطعی داد. زیرا آستانه تحمل درد در هر فرد متفاوت است. اما به صورت کلی عمل پیوند مو درد کمتری دارد. زیرا در هنگام انجام آن پوست سر به صورت کامل بی حس می شود. بنابراین در هنگام انجام آن هیچ دردی را حس نمی کنید.

تنها ممکن است بعد از عمل درد جزئی داشته باشید. اما در روش اسکالپ، ناحیه سر به صورت کامل و تخصصی بی حس نمی شود. درنتیجه بیماران در هنگام انجام آن مقداری درد و سوزش را احساس می کنند.

میکرواسکالپ

مزایای کاشت مو نسبت به میکرو اسکالپ

با بررسی کاشت مو و اسکالپ سر می توانیم نتیجه بگیریم که روش پیوند مو دارای مزایای مختلفی نسبت به اسکالپ است. برخی از این مزایا عبارتند از:

 • نیازی به تمدید و انجام جلسات تکراری ندارد.
 • نتایج آن طبیعی تر، دائمی تر و ماندگارتر هستند.
 • برای مردانی که با طاسی شدید رو به رو هستند، بهترین انتخاب است.
 • موها رشد کرده و می توانید آن ها را به اندازه دلخواه بلند کنید و مدل دهید.
 • در طول زمان روش مقرون به صرفه تری است. زیرا شما را از درمان های دیگر بی نیاز می کند.

نتیجه گیری

در این مقاله به معرفی و مقایسه کاشت مو و میکرواسکالپ سر پرداختیم و نتیجه می گیریم، هر شخص با توجه به شرایط و علاقه شخصی خود می تواند از هر یک از دو روش کاشت مو و میکرواسکالپ برای درمان خود انتخاب  کند.

برای گرفتن مشاوره میکرواسکالپ و هرگونه خدمات تخصصی درمان موی آسیب دیده و احیای مو در مرکز تخصصی رزالیندا با شماره 09199500560 و 09199500570 تماس فرمایید. زیبایی را خلق کن تا جهان را به حرکت درآورد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *