بهترین شیوه انجام رنگساژ مو + میزان ماندگاری رنگساژ مو و تکنیک های اجرایی

رنگ و دکلره مو با گذشت زمان نیازمند ترمیم است و شما به کمک ترمیم رنگ موهای خود می‌توانید جانی دوباره به موهای خود ببخشید، البته برای ترمیم رنگ اصلی موهای خود می‌توانید از متدهای مختلفی کمک بگیرید، یکی از متدهای اجرایی کاربردی با میزان آسیب کمتر برای موهای رنگ شده و دکلره شده قطعا رنگساژ می‌باشد، در این شیوه شما به اصلاح رنگ های موی خود کمک می‌کنید و حتی میزان آسیب وارد شده به موهای شما تقریبا صفر است. رنگساژ زیبایی موهای شما را تا چندین برابر افزایش می‌دهد و شما می‌توانید از رنگ فوق العاده زیبا و بی نقص موهای خود لذت ببرید، رنگساژ مو باید در زمان مناسب انجام شود، تا ماندگاری بیشتری داشته باشد، اگر دوست دارید، رنگ موهای شما اغواگر و خاص باشد، حتما به صورت دوره ای رنگساژ موهای خود را تکرار کنید، زیبایی بی بدیل موهای شما پس از هر بار رنگساژ شما را به وجد خواهد آورد.

موضوعاتی که در این مقاله به آن پرداخته می‌شود:

رنگساژ مو چیست و چه تفاوتی با رنگ کردن دارد؟

در واقع هدف از رنگ‌های مو ترمیم رنگ قبلی با فرمولاسیون متفاوت و ضعیف تر می‌باشد، تحت چنین شرایطی مو دوباره رنگ قبلی خود را می تواند به دست بیاورد، ترکیباتی که جهت رنگساژ به کار گرفته می‌شوند، اغلب حاوی مقدار محدودی از مواد شیمیایی هستند، نتایجی که شما از تکرار رنگساژ روی موهای خود به دست می‌آورید، دائمی است، در حالی رنگ مو از ترکیب چندین رنگ با درصد اکسیدان های بالا به دست می‌آید، رنگ مو باعث ترمیم رنگ قبلی نمی‌شود، بلکه حتی آن را تغییر می‌دهد.

تکنیک های اجرایی در رنگساژ مو بیشتر جنبه اصلاحی دارند، در حالی رنگ مو جنبه تغییری کلی دارد، رنگساژ بر روی هر نوع موی رنگ شده و دکلره شده ای قابل انجام می‌باشد.

رنگساژ مو

آموزش رنگساژ مو در منزل

شما برای انجام رنگساژ مو مستلزم پرداخت هزینه های بسیار بالا نیستید و حتی در داخل منزل نیز می توانید نسبت به رنگساژ مو اقدام کنید، برای رنگساژ شما می‌توانید از انواع واریاسیون ها و رنگ موها کمک بگیرید و با انتخاب درصد ترکیبی آن ها بهترین رنگساژ را در منزل برای موهای خود درست کنید. برای انجام رنگساژ حتما رنگ موی یک یا دو شماره تیره تر از موهای فعلی خود را خریداری کنید، سپس ۱ سوم آن را با یک بند انگشت واریاسیون مخلوط کنید، البته بر اساس قد مو این مقادیر متفاوت می‌باشد، در ادامه تنها ۷۵ سی سی اکسیدان یک درصد را به ترکیب خود اضافه کنید. اگر دوست دارید، رنگساژ شما تناژ تیره تری داشته باشد، مقدار رنگ مو را افزایش دهید.

عکس رنگساژ مو

تغییراتی که در رنگساژ مو به وجود می‌آید، به قدری واضح است، که به هیچ عنوان نمی‌توان از آن چشم پوشی کرد، شما پس از انجام رنگساژ مو تغییرات را به صورت آنی مشاهده می‌کنید، اما نتایج اصلی پس از یک الی دو بار شستن موها پدیدار می‌شود. در رنگساژ بیس موی اصلی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، رنگ موی شما به واسطه رنگساژ تا چندین درجه تغییر پیدا خواهد کرد و حتی میزان ماندگاری رنگساژ به هیچ عنوان قابل مقایسه با رنگ مو نیست. در عکس های قبل و بعد از رنگساژ به راحتی می‌توان مشاهده کرد، که رنگ قبلی از حالت کدری خارج می‌شود و حالت درخشنده تری را به خود می‌گیرد، برای این که رنگ موهای شما جانی دوباره بگیرد، باید از رنگساژ مو کمک بگیرید.

سالن زیبایی رزالیندا با استفاده از بهترین متریال موجود و رنگ های هوشمند به شما این امکان را می‌دهد تا زیبایی موهای خود را دوچندان کنید. شما می‌توانید برای رزرو وقت مشاوره با شماره تلفن 09127603309 تماس بگیرید.

طریقه رنگساژ مو

شما برای اجرای این روش ابتدا باید ترکیبات رنگساژ خود را بر اساس موی خود آماده کنید، توجه داشته باشید، مقدار مواد حتما با قد و حجم موی شما برابری کند، موهای شما چرب و روغنی باشد، بیشتر برای رنگساژ بهتر است، چون موهای خشک دیرتر رنگ می‌گیرند. در ادامه موها به چندین دسته مشخص تقسیم می‌شوند و رنگ کردن از قسمت پس سر آغاز شده و در نهایت تا قسمت کاسه سر ادامه پیدا می‌کند.

رنگساژ مو معمولا ۲۰ الی ۳۵ دقیقه روی موهای سر باقی می‌ماند و سپس شما باید اقدام به شستشو آن کنید، در ادامه پس از شستن رنگ موی اصلی آشکار می‌شود.

رنگساژ موی بلوند

آموزش تصویری رنگساژ مو

برای انجام رنگساژ مو شما باید تمامی مراحل را به صورت پله ای یکی پس از دیگری طی کنید، تا بهترین نتایج ممکن را دریافت کنید، شما به یک کاسه رنگ و براش مخصوص نیاز دارید، در ادامه باید ترکیبات رنگساژ موی خود را آماده کنید، بهتر است، ترکیبات رنگساژ چند دقیقه در معرض هوا قرار بگیرند، تحت چنین شرایطی ترکیبات رنگساژ مو بیشتر فعال می‌شوند، در ادامه از قسمت ریشه موهای خود به صورت یک لایه نازک از مواد را قرار دهید، حتما به صورت اصولی و یک اندازه مشخص از مواد روی تمامی موها قرار داده و سپس به کمک کلاه موها را در قسمت بالایی جمع کنید، تا رنگ بگیرید. حتما چند بار رنگ موها را چک کنید، در ادامه پس از ۲۰ الی ۳۰ دقیقه می‌توانید نسبت به شستن موهای خود اقدام کرده و در نهایت با سشوار آن ها را خشک کنید.

قیمت رنگساژ مو

پارامترهای مختلفی به صورت مستقیم و غیر مستقیم در تعیین قیمت رنگساژ مو دخیل هستند و شما با در نظر گرفتن این عوامل می‌توانید قیمت رنگساژ مو را تخمین بزنید، به طور کلی دو عامل بسیار مهم قد و حجم پک بیشترین میزان از تاثیر را در قیمت رنگساژ مو دارند. همچنین قیمت رنگساژ موهای دکلره شده نیز کمی متفاوت می‌باشد.

شما با در نظر گرفتن این ۳ نکته مهم تا حدودی می‌توانید قیمت نهایی را تخمین بزنید، قیمت رنگساژ مو به طور کلی بیش از حد گران قیمت نیست و شما حتی با کمترین قیمت نیز می‌توانید این تکنیک را روی موهای خود اجرا کنید.

طریقه رنگساژ مو با شامپو

هم اکنون نسل جدیدی از شامپوها در بازار وجود دارند، که جهت رنگساژ مو به کار گرفته می‌شوند، شما برای استفاده از این شامپوها حتما باید در داخل حمام موهای خود را به طور کامل خیس کنید، شامپو رنگساژ مویی را که از قبل تهیه کرده اید، به مقدار لازم بر حسب قد موهای خود در قسمت های مختلف بریزید، سپس بلافاصله اقدام به ماساژ موهای خود کنید، تا تمامی قسمت ها آغشته به رنگ شوند.

در ادامه حدود چند دقیقه باید صبر کنید، معمولا ۱۰ الی ۱۵ دقیقه کافی است، سپس موهای خود را آبکشی کرده و با شوینده ای دیگر بشویید، این روش از رنگساژ مو کاملا آسان و کاربردی است.

رنگساژ موی فانتزی

رنگساژ مو چگونه انجام می شود؟

برای انجام رنگساژ بر اساس قد و حجم مو مواد را با یکدیگر ترکیب می‌کنند، مقدار اکسیدان باید کمتر باشد، تا مواد حالت رقیق تری به خود بگیرند، این ترکیبات شامل: رنگ مو، واریاسیون و مقداری اکسیدان هستند، سپس موها باید به دسته بندی های مشخص تقسیم شوند، در ادامه هر دسته بندی را از قسمت بالا به پایین آغشته به مواد رنگساژ کنید، حتما فعالیت خود را با سرعت عمل بالایی انجام دهید، چون در غیر این صورت تمامی قسمت ها به طور یکسان رنگ نخواهد گرفت.

در ادامه موهای سر باید به طور کامل پوشش داد، تا حرارت لازم ایجاد شود، تا هرچه سریع تر موها رنگ بگیرند، سپس چند دقیقه صبر کرده و موهای خود را بشویید.

سالن زیبایی رزالیندا به عنوان بهترین مرکز کراتین و احیا مو در غرب تهران به شما کمک می‌کند تا موهایی سالم و درخشان داشته باشید. شما می‌توانید برای رزرو وقت مشاوره با شماره تلفن 09127603309 تماس بگیرید.

رنگساژ مو بعد از دکلره

از تکنیک رنگساژ مو بعد از دکلره به وفور استفاده می‌شود، چون گاهی اوقات زردی پایه دکلره فرد را آزرده خاطر می‌کند و به دنبال پوشش آن است، شما به کمک رنگساژ مو می‌توانید بعد از دکلره رنگ موهای خود  را تغییر دهید، تغییراتی که رنگساژ برای موهای دکلره شده ایجاد می‌کند، غیر قابل وصف است، چون بلافاصله پس از رنگساژ موهای دکلره شده تغییراتی فاحشی ایجاد می‌شود.

برای رنگساژ موهای دکلره شده از ترکیبات ضد زردی و اغلب بر پایه رنگ های دودی و شکلاتی استفاده می‌شود، تا تغییر رنگ لازم اعمال شود.

آموزش رنگساژ بعد از دکلره

برای موهای دکلره شده شما از رنگساژ در طیف رنگی مختلف می‌توانید استفاده کنید، رنگساژ روی موهای دکلره شده زیبایی بیشتر را به وجود می‌آورد، چون مو به واسطه دکلره به پایه رسیده است، شما باید رنگ مویی که مد نظر دارید، را انتخاب کرده و یک شماره تیره تر از آن را تهیه کنید.

سپس بر اساس رنگ موی خود باید واریاسیون را به میزان یک الی دو انگشت به رنگ مو اضافه کنید، برای موهای دکلره شده اکسیدان یک درصد بیشتری باید استفاده کرد، تا زودتر موها رنگ بگیرند، حدود ۹۰ سی سی دکلره برای ترکیب رنگساژ موهای دکلره شده کافی است، در ادامه رنگساژ را روی موهای خود قرار دهید و سپس اقدام به پاک کردن آن کنید.

رنگساژ صورتی

آموزش رنگساژ مو

شما برای رنگساژ مو می‌توانید از متدهای مختلفی کمک بگیرید، یکی از شیوه های آسان رنگساژ مو ترکیب رنگ مو، اکسیدان و واریاسیون ها می‌باشد، سپس این ترکیب را به صورت دقیق از قسمت ریشه روی موهای خود قرار دهید و در نهایت موهای خود را به واسطه کلاه و حتی سفره یکبار مصرف می‌توانید پوشش دهید. مدت زمان لازم برای رنگ گرفتن رنگساژ متغیر می‌باشد، برای دریافت نتایج بهتر حتما موها را به طور مداوم چک کنید، تا به خوبی رنگ بگیرند، اگر موهای شما به خوبی رنگ نگرفته است، بعد از یک هفته دوباره می توانید رنگساژ مو را تکرار کنید.

رنگساژ مو با واریاسیون

برای انجام رنگساژ مو با واریاسیون شما می‌توانید از تکنیک های مختلفی کمک بگیرید، یکی از بهترین تکنیک ها برای اجرای رنگساژ مو واریاسیون ها هستند، که هرگونه رنگ مویی را ترمیم می کنند، شما می توانید حدود یک بند انگشت واریاسیون را با کمی شامپو رقیق کنید و سپس روی موهای خود قرار دهید.

توجه داشته باشید، واریاسیون ها کمترین میزان از آسیب را به مو وارد می کنند، بعد از حدود ۵ الی ۱۰ دقیقه که این ترکیب روی موهای شما قرار گرفت می توانید نسبت به شستن آن اقدام کنید.

رنگساژ مو بدون رنگ گرفتن ریشه

اگر دوست دارید، قسمت ریشه رنگ موهای طبیعی شما حفظ شود، فقط کافی است، هنگام رنگساژ از قسمت ریشه مواد را قرار ندهید و از قسمت هایی که رنگ یا دکلره مو وجود دارد، رنگساژ را انجام دهید، حتما توجه داشته باشید، که موها به هیچ عنوان به رنگ آغشته نشوند، بعد از این که موهای شما با رنگساژ رنگ گرفت، نیز حتما در شستن موهای خود دقت کنید، که هیچ گونه موادی بر روی قسمت های ریشه قرار نگیرد.

با رعایت این نکته می‌توانید رنگ موهای خود را در قسمت ریشه به راحتی حفظ کنید.

رنگساژ نقره ای

رنگساژ مو با واریاسیون بنفش

یکی از واریاسیون های ضد زردی قطعا واریاسیون بنفش می‌باشد، شما برای انجام رنگساژ مو به کمک این واریاسیون می‌توانید آن را با رنگ مو و حتی شامپوهای مخصوص ترکیب کنید، مقدار واریاسیون مورد نیاز برای رنگساژ مو در قد و حجم مختلف بین یک الی ده سانتی متر می باشد، که شما بر اساس قد و حجم مو باید این مقدار را تعیین کنید. واریاسیون بنفش به سرعت زردی موهای شما را از بین می‌برد و تناژ موهای شما زیبا و بدون نقص خواهد بود.

رنگساژ مو بلوند

در رنگساژ موهای بلند از هرگونه ترکیب رنگی به راحتی می‌توان استفاده کرد، چون زمینه مو به پایه یک رسیده و هر رنگ مویی زیبایی فوق العاده چشمگیری خواهد داشت، از بهترین رنگساژهای موی بلند می توان به ترکیب رنگ دودی یا خاکستری شماره ۶، با یک انگشت واریاسیون نقره ای و حدود ۹۰ سی سی اکسیدان اشاره کرد، این رنگساژ رنگ موهای شما را به طور کامل تغییر می‌دهد و شما می توانید از تغییرات ایجاد شده، نهایت لذت را ببرید.

رنگساژ مو با واریاسیون نقره ای

برای انجام رنگساژ مو با واریاسیون نقره ای می‌توانید هر روشی را که دوست دارید، انتخاب کنید، با ترکیب این واریاسیون با رنگ های دودی، شکلاتی، خاکستری و حتی استخوانی شما می توانید بهترین رنگساژ مو را ایجاد کنید، حتی واریاسیون نقره ای به تنهایی نیز می‌توانید زردی، نارنجی و سبزی موهای شما را بگیرید.

برای ترکیب این واریاسیون با شامپو شما باید نسبت ترکیبات را به خوبی رعایت کنید.

جمع بندی

سعی کردیم در این مقاله انواع رنگساژ مو  را برایتان توضیح دهیم. در سالن زیبایی رزالیندا انواع رنگساژ و پرطرفدارترین رنگ مو را با ترکیب پیگمنت‌های بی شمار، رنگ دلخواه به شما می‌دهد بدون آن که مو آسیب ببیند برای گرفتن مشاوره رنگ مو، کراتین و انواع هیرتراپی و هرگونه خدمات تخصصی در مرکز تخصصی رزالیندا بهترین سالن زیبای تهرانسر با شماره 09199500560 و 09199500570 تماس فرمایید. 

میانگین امتیازات ۵ از ۵

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *