مو از جمله اعضای زندۀ بدن هر انسانی است که نقش مهمی در ظاهر و زیبایی دارد. اما بیماری‌ها، عدم مراقبت درست از مو، تغییر در شرایط جسمی و افزایش سن و تغذیه نامناسب موجب شکنندگی، شوره، موخوره، ضعیف شدن تارهای مو و ریزش شدید آن می‌شود. 

اوزون تراپی مو شیوه‌ای موثر برای تقویت فولیکول‌های آسیب‌دیده ریشۀ مو است که با کمک دستگاهی به نام مایکرومیست انجام می‌شود.

در اوزون تراپی مو سعی می‌شود تا با آب‌رسانی و انتقال اکسیژن تازه و پاک به ریشه‌های مو، به جوان‌سازی فولیکول‌ها پرداخته شود تا شادابی و جوانی به تارهای موی سر بازگردد.

موضوعاتی که در این مقاله به آن پرداخته می‌شود:

اوزون تراپی مو چیست؟ مزایا اوزون تراپی مو

اگر به دنبال تقویت موهای سر خود هستید و با این سوال جدی روبه‌رو شده‌اید که از چه شیوه‌ای استفاده کنید که نتیجه بهتری بگیرید، حتما به بررسی این موضوع بپردازید که اوزون تراپی مو چیست و چه کاربردهایی دارد؟

اوزون تراپی مو (Ozone Terapy) که از آن به یونیزاسیون درمانی نیز یاد می‌شود، شیوه‌ای است که در آن اوزون به موهای سر تزریق می‌شود تا فولیکول‌های مو تقویت شوند. این روش درمانی نه‌تنها از ریزش مو جلوگیری می‌کند، بلکه باعث رفع مشکلاتی همانند شوره سر، موخوره، کاهش خشکی مو، شکنندگی مو می‌شود و تاثیر فوق‌العاده‌ای بر بهبود سلامت مو و پوست سر خواهد گذاشت.

مادۀ اوزون از سه اتم اکسیژن (O3) تشکیل شده است که در حقیقت یک مولکول اکسیژن با یک اتم اضافه اکسیژن، اوزون را تشکیل می‌دهند. اوزون علاقۀ زیادی به ترکیب‌شوندگی دارد، به همین دلیل در اوزون تراپی مو به‌سادگی به فولیکول و ریشه مو وارد شده و با از بین بردن آلودگی‌‌های پوستی، اکسیژن و مواد مغذی مورد نیاز موها و پوست سر را تامین می‌کند.

اوزون تراپی مو

آشنایی با فواید اوزون تراپی مو

امروزه شیوه‌های متنوعی برای تقویت پوست و مو توسط متخصصان زیبایی ارائه شده‌اند. اوزون تراپی مو از روش‌هایی است که مزایای زیادی را برای استفاده‌کنندگان به همراه خواهد داشت:

 • برطرف شدن خشکی پوست، کاهش حساسیت و خارش
 • افزایش اکسیژن‌رسانی به فولیکول مو
 • برطرف کردن آلودگی‌های پوستی از اطراف موها
 • کاهش شوره سر، موخوره و جلوگیری از طاسی در صورت ارثی نبودن
 • جوان‌سازی، تقویت شادابی و استحکام مو
 • پر پشت شدن موها با افزایش ضخامت تارها بر اثر اوزون تراپی مو

آشنایی با معایب و عوارض اوزون تراپی

همانطور که هر شیوۀ درمانی برای تقویت مو مزایایی مختص به خود دارد، معایبی نیز دارد. مضرات اوزون تراپی مو زیاد نیست. ولی عوارضی که دارد باید قبل از انجام مورد توجه قرار گیرند تا پیش‌بینی‌های لازم صورت پذیرد:

 • ایجاد سوزش موقتی در چشم‌ها
 • سرفه، سردرد و کمی حالت تهوع

باید توجه داشت که این عوارض موقتی بوده و در کمتر از یک روز یا حتی چند ساعت برطرف خواهند شد. ولی در صورت بروز هر گونه علائم حساسیت یا مسمومیت با گاز اوزون باید خیلی سریع به پزشک مراجعه کرد.

فواید اوزون تراپی مو

اوزون تراپی مو چگونه انجام می‌شود؟

دستگاه اوزون تراپی مو مهمترین وظیفه را در این شیوۀ تقویت موها و پوست برعهده دارد. این دستگاه، اکسیژن فعال را به پوست سر تزریق کرده تا خون‌رسانی به فولیکول‌های مو و سلول‌های پوست سر افزایش پیدا کند. 

دستگاه اوزون تراپی مو وظیفه دارد با انتقال اکسیژن به پوست سر و موها موجب:

 • تشویق گلبول‌های قرمز و عروق خون‌رسان به فعالیت بیشتر شود
 • تقسیم سلولی را افزایش دهد
 • التهاب‌های موجود در پوست را کاهش دهد
 • به بازسازی طبیعی موهای آسیب‌دیده بپردازد و زمینه را برای رشد مجدد موها فراهم کند.

رزالیندا به عنوان بهترین مرکز احیا و کراتین مو با استفاده از جدیدترین متد روز دنیا به شما این امکان را می‌دهد تا موهایی زیبا و درخشان داشته باشید. شما می‌توانید برای رزرو نوبت مشاوره با شماره تلفن 09127603309 تماس بگیرید.

اوزون تراپی برای مو

انواع دستگاه اوزون تراپی مو

امروزه انواع دستگاه اوزون تراپی مو وجود دارد. اما اکثر این دستگاه‌ها دارای یک محوطه کابینی شکل هستند که سر و موها در داخل آن قرار می‌گیرند. بخار آب با دمای ۴۰ درجه در این کابین جریان دارد. مولکول‌های آب با قرارگیری سر در داخل کابین، خود را به ساقه و فولیکول مو رسانده و با کمک امواج مافوق صوت که از دستگاه ارتعاش می‌یابند، تجزیه شده و به اوزون تبدیل می‌شوند. 

در انتها دستگاه اوزون‌تراپی سرمایی تولید کرده که باعث تحریک فولیکول و حفظ حالت‌شان می‌شود.
باید توجه داشت که دستگاه‌های اوزون تراپی که به مایکرومیست (Micromist) مشهورند، دارای نسل‌های مختلفی هستند که هر چه نسل دستگاه بالاتر باشد از تکنولوژی بهتری برخوردار است. 

اگر قصد خرید دستگاه اوزون تراپی را دارید حتما با متخصصان مشورت کنید.

تعداد جلسات مورد نیاز برای اوزون تراپی مو

برای اینکه از ازون تراپی نتیجه مطلوبی گرفته شود، باید به سراغ متخصصین پوست و مو مجرب رفت. 

تعداد جلسات اوزون تراپی تا حدود زیادی به شرایط هر فرد و وضعیت موهایش بستگی دارد، اما به‌طور کلی در 3 تا 5 جلسۀ اوزون تراپی مو نتیجۀ قابل قبولی گرفته می‌شود. بعد از گذشت مدت زمانی اگر موها دچار مشکل شدند، مجدد باید اوزون‌تراپی تکرار شود.

تعداد جلسات اوزون تراپی مو

آیا امکان انجام اوزون تراپی مو در خانه وجود دارد؟

امکان خرید دستگاه اوزون تراپی برای همۀ افراد وجود دارد. این دستگاه فضای زیادی نمی‌گیرد و امکان استفاده از آن در خانه نیز وجود دارد. البته قبل از انجام اوزون تراپی مو بهتر است نحوۀ کار با دستگاه مایکرومیست را آموزش ببینید تا این کار را به درستی انجام دهید و تاثیرگذاری این شیوه افزایش یابد. 

هرگونه اشتباه در انجام اوزون تراپی، عوارض جدی برای پوست، مو و سلامت عمومی فرد به همراه خواهد آورد.

از آنجایی که اوزون تراپی به‌صورت دوره‌ای انجام می‌شود، بهتر است برای انجام آن به کلینیک‌های زیبایی مراجعه کنید و هزینه‌ای بابت خرید دستگاه و نگهداری از آن در منزل انجام ندهید. امروزه بسیاری از کلینیک‌های زیبایی خدمات اوزون تراپی مو را ارائه می‌دهند. برای دریافت خدمات اوزون تراپی مو در غرب تهران با ما تماس بگیرید.

چند سوال مهم و کلیدی درباره اوزون تراپی مو

هر شیوۀ درمانی جدید که برای مو یا پوست سر ارائه می‌شود، سوالاتی را برای مخاطبان به همراه می‌آورد. دستیابی به پاسخ این سوالات کمک زیادی به تصمیم‌گیری بهتر خواهد کرد. در ادامه به چند سال رایج درباره اوزون تراپی مو می‌پردازیم:

1- چه کسانی می‌توانند اوزون تراپی مو انجام دهند؟

اوزون تراپی یا یونیزاسیون درمانی، بر روی رشد مجدد مو تاثیرگذار است. از سویی دیگر، اوزون ماده‌ای کم خطر محسوب می‌شود که علی‌رغم مزایایی که برای پوست و مو دارد، عوارض کمی دارد. هم مردان و هم زنان از ازون تراپی مو می‌توانند استفاده کنند.

درمان ریزش مو، نازکی مو، آلوپسی، طاسی غیرارثی، درمائیت سبورتیک و.. از کارکردهای این شیوۀ تقویت مو است. به‌طور معمول با افزایش سن، آلودگی‌های پوستی، عدم تعادل هورمونی، رژیم غذایی نامناسب یا مراقبت ضعیف از مهمترین دلایلی هستند که نیاز به اوزون تراپی را افزایش می‌دهند.

دستگاه اوزون تراپی مو

2- ماندگاری اوزون تراپی تا چه مدتی است؟

هر شیوۀ درمانی که برای تقویت مو و پوست سر استفاده می‌شود تنها تا مدت محدودی ماندگاری دارد و بعد از آن باید مجدد تکرار شود یا بر حسب شرایط از شیوه‌های دیگری استفاده شود. ماندگاری اوزون تراپی مو بستگی به شدت آسیب و نیازهای موی هر فردی متفاوت است. با توجه به شرایط ماندگاری اوزون تا حدود 10 روز است. 

بعد از چندین جلسه اوزون تراپی اگر شرایط بهبود یابد که دیگر نیازی به تکرار نیست، اما اگر شرایط تغییری نکند متخصص زیبایی به تکرار جلسات اوزون تراپی مو خواهد پرداخت. باید توجه داشت که این شیوه از کم خطرترین و کم هزینه‌ترین شیوه‌های درمانی برای رفع مشکلات موی سر است.

3- آیا اوزون تراپی مو را صاف می‌کند؟

هدف از اوزون تراپی مو، اکسیژن‌رسانی به ریشه‌های مو و بهبود گردش جریان خون‌رسانی به سلول‌های پوست سر است. اگر موها به علت ضعف در خون‌رسانی دچار فرخوردگی شده باشند با اوزون تراپی کمی صاف می‌شوند و شکنندگی آن‌ها کم می‌شود.

در افرادی که موهای فر دارند، رطوبت موها کمتر از سایرین است. به همین دلیل با اوزون تراپی، کمی موها صاف می‌شود. اما باید توجه داشت این شیوه روش دائمی برای صاف کردن مو محسوب نمی‌شود. اگر قصد دارید تا موهای فر خود را تبدیل به موهای صاف و لَخت کنید، به سراغ شیوه‌هایی نظیر کراتین مو بروید.

مزایای اوزون تراپی مو

4- اوزون تراپی با بوتاکس مو چه تفاوتی دارد؟

95 درصد از فولیکول مو را کراتین تشکیل می‌دهد. با بالا رفتن سن و استفاده نادرست از شوینده‌های سر، ریشه مو دچار آسیب می‌شود. به همین دلیل نیاز جدی وجود دارد تا کراتین به ریشه مو برسد. به همین دلیل با بوتاکس مو، کراتین مورد نیاز به ریشه‌های مو انتقال می‌یابد.

در بوتاکس مو بر خلاف بوتاکس صورت، سم بوتولینوم تزریق نمی‌شود، بلکه موادی به ریشه مو انتقال می‌یابند که موجب تقویت فیبرهای مو شده و تارهای مو را ضخیم‌تر می‌کنند.

 این در حالی است که در اوزون تراپی مو از ماده کراتین استفاده نمی‌شود و فقط با بهبود اکسیژن‌رسانی، امکان انتقال مواد مغذی به ریشه مو و تقویت آن به‌وجود می‌آید. از همین‌رو، اوزون تراپی مو شیوه‌ای طبیعی و با عوارض کمتری نسبت به سایر شیوه‌های تقویت مو محسوب می‌شود.

5- آیا در زمان بارداری امکان اوزون تراپی مو وجود دارد؟

اوزون تراپی مو شیوه‌ای ایمن و بی‌خطر محسوب می‌شود. در دوران بارداری موهای سر و پوست به لحاظ کاهش مواد مغذی دچار مشکلات عدیده‌ای می‌شوند. استفاده از روش یونیزاسیون مو یا همان اوزون تراپی در دوران بارداری به نسبت سایر شیوه‌ها نظیر بوتاکس مو، استفاده از سرم‌ مو یا ژل یا کراتینه کردن عوارض کمتری دارد. 

زیرا در اوزون تراپی از مواد شیمیایی استفاده نمی‌شود. البته بهتر است قبل از انجام اوزون تراپی به متخصص باردار بودن خود را اطلاع دهید تا اقدامات لازم توسط او انجام پذیرد.

شما می‌توانید برای دریافت مشاوره احیا و صافی مو با شماره تلفن 09127603309 تماس بگیرید.

اوزون تراپی مو در بارداری

6- مراقبت‌های بعد از اوزون تراپی چیست؟

همانطور که پیش از این گفتیم، عوارض اوزون تراپی خیلی کم است، اما بهتر است برای چند روز آب بیشتری مصرف شود و رژیم غذایی سالم حاوی میوه‌های تازه و سبزیجات، جایگزین غذاهای چرب شود تا فولیکول‌های مو تقویت شده و فرصت کافی برای ترمیم داشته باشند.

همچنین اگر بعد از انجام اوزون تراپی مو دچار سردرد و حالت تهوع بودید، از داروهای مسکن و ضد حالت تهوع با مشورت پزشک استفاده کنید. یکی از نکات مهم برای نتیجه گرفتن از ازون تراپی مو این است که از شامپو و شوینده‌های مناسب برای موها و پوست سر استفاده کنید.

مشورت با متخصص زیبایی در انتخاب شامپوی مناسب که حاوی ویتامین‌ها و مواد پروتئینی باشد، ضروری است.

7- قیمت اوزون تراپی مو چقدر است؟

هزینه از موضوعات مهمی است که در درمان‌های مو و پوست اهمیت دارد. قیمت اوزون تراپی مو بستگی به کیفیت کلینیک زیبایی، نوع دستگاه اوزون تراپی، تعداد جلسات مورد نیاز و.. دارد. در کنار قیمت به اثربخشی اوزون تراپی هم توجه کافی داشته باشید و متخصصین و کلینیک‌هایی را انتخاب کنید که دارای تجربه کافی باشد. 

برای اوزون تراپی غرب تهران با ما تماس بگیرید.

تلفن: 0214453867309127603309

قیمت اوزون تراپی مو

8- اوزون تراپی از سفیدی مو جلوگیری می‌کند؟

یکی از دلایل اصلی سفید شدن مو، کاهش سطح ویتامین دریافتی و سایر مواد مغذی در ریشه مو است. وجود آلودگی‌های پوستی که با افزایش سن، شدت می‌یابند مانع جدی برای اکسیژن‌رسانی به مو محسوب می‌شوند. 

در اوزون تراپی مو با تقویت اکسیژن‌رسانی و حذف آلودگی‌ها از روی پوست سر، امکان رسیدن پروتئین و مواد ویتامین به ریشه مو را فراهم می‌آورد. از همین‌رو با استفاده از اوزون تراپی به‌صورت طبیعی احتمال سفید شدن مو کاهش می‌یابد و به شکل محسوسی از ریزش مو جلوگیری خواهد شد.

9- آیا از اوزون تراپی برای زیبایی پوست هم استفاده می‌شود؟

اوزون درمانی شیوه‌ای جدید است که از آن علاوه‌بر مو، برای شادابی پوست، رفع اگزما، آکنه، تبخال و حتی کاهش دردهای عضلانی استفاده می‌شود. اوزون تراپی در درمان جای زخم و از بین بردن باکتری و قارچ پوست نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

10- برای اوزون تراپی مو غرب تهران به کجا مراجعه کنیم؟

خوشبختانه در حال حاضر کلینیک‌های زیبایی زیادی در تهران وجود دارند که خدمات اوزون تراپی مو را انجام می‌دهند. در غرب تهران نیز کلینک‌های زیبایی پوست و مو به عرضه خدمات اوزون تراپی می‌پردازند. برای اوزون تراپی مو در غرب تهران با ما تماس بگیرید. 

تلفن: 02144538673/ 09127603309

برای گرفتن مشاوره اوزون تراپی، کراتین مو و هرگونه خدمات تخصصی در مرکز تخصصی رزالیندا بهترین سالن زیبایی تهرانسر با شماره 09199500560 و 09199500570 تماس فرمایید. 

سخن پایانی

اوزون تراپی مو شیوه‌ای جدید و ایمن برای تقویت ریشه مو است. یونیزاسیون مو مزایای بسیاری دارد، به‌طوری که با کمک این شیوه امکان تقویت مو، کاهش شوره سر و موخوره، افزایش ضخامت و از بین بردن شکنندگی تارهای مو وجود خواهد داشت. برای دریافت مشاوره و انجام اوزون تراپی مو در غرب تهران با ما تماس بگیرید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *