آیا موهای شما حجیم تر و بی روح تر از حد معمول به نظر می رسد؟ اگر از موهای کدر، درهم و دائماً برق دار خود شاکی هستید، شما نیاز به آبرسانی مو شدید و فوری دارد!

موضوعاتی که در این مقاله به آن پرداخته می‌شود:

آبرسانی مو چیست؟

محصولات مختلفی برای رشد موی سالم و مراقبت از مو استفاده می شود ولی استفاده از بهترین آبرسان مو در اولویت است.
ماسک آبرسان مو یک محصول مراقبت از مو است که به راحتی موها را شانه می کند و حالت می دهد. برای جلوگیری از برق زدگی، ترمیم شکستگی و تغذیه مو بر روی مو اعمال می شود. 

محصولات احیا و آبرسانی مو می توانند شکل مایع و کرم داشته باشند. علاوه بر این، آبرسان ها به دو دسته نیاز به آبکشی و بدون آبکشی تقسیم می شوند. برای آبرسانی به مو، بیشتر ماسک های بدون آبکشی مورد استفاده قرار می گیرند. در کل آبرسان های بدون آبکشی، درست مانند ماسک های قابل شستشو، موها را ترمیم و تغذیه می‌کنند.

هنگام خرید، بهترین آبرسان موهای خشک، با توجه به نوع مو و روتین موها، انتخاب می شود. موهایی با ساختار مختلف مانند موهای خشک، چرب، دکلره شده، رنگ شده نیاز به ترکیبی از بهترین ماسک آبرسان مو با اجزای مختلف برای ترمیم موها دارند.

می توان هفته ای دو یا سه بار از آبرسان ها استفاده کرد تا تعادل رطوبت مو به هم نخورد. نباید روی پوست سر مالیده شود. باید از سطح چانه تا انتهای پایینی استفاده شود و نباید برای مدت طولانی روی موها بماند. در نرم کننده های آبرسان، پس از شستن مو با شامپو باید آب اضافی از موها خارج شود سپس مقدار مناسب نرم کننده مناسب با نوع مو به موها زده شود و ظرف یکی دو دقیقه آبکشی شود. 

اگر موهای تحت درمان نازک باشد، یک نرم کننده به اندازه فندق و اگر موهای پرپشت باشد، دو نرم کننده به اندازه فندق کافی است. شستشوی مو با آب گرم یا سرد برای تعادل رطوبت مو سالم تر است.

احیا و آبرسانی مو

برای رطوبت مو چه کنیم؟

اگر متوجه شدید که موهایتان بی‌جان شده است و پری خود را از دست می‌دهند، توصیه می‌کنیم فورا برای آبرسانی مو اقدام کنید. برای افزایش تعادل رطوبت موهای خود، ابتدا باید مقدار زیادی آب بنوشید و از محصولات مراقبت از مو دارای خاصیت آبرسانی استفاده کنید.

به لطف روغن های مرطوب کننده مو، ماسک مرطوب کننده مو و اسپری های مرطوب کننده مو، موهای شما از رطوبت اشباع می شود. علاوه بر این موارد، استفاده از مرطوب کننده مو بعد از حمام نیز برای موهای شما مفید خواهد بود. 

در این فرآیند باید از موهای خود در برابر گرما محافظت کنید و از فرسودگی موهای خود با فرآیندهای شیمیایی جلوگیری کنید. حتی در هنگام شانه زدن نیز باید ملایم باشید و مراقب باشید که موهای خود را با آب زیاد داغ نشویید.

مرکز کراتین و احیا مو رزالیندا با استفاده از بهترین متریال و بهترین مواد اولیه به شما در داشتن موهایی زیبا و سالم کمک خواهد کرد. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان با شماره تلفن 09127603309 در ارتباط باشید.

روش آبرسانی مو

ماسک آبرسان مو چه کاربردی دارد؟

استفاده از آبرسان خوب برای مو، در صورت استفاده منظم و مناسب، موها را تغذیه و ترمیم می کند. انواع مختلفی از بهترین آبرسان برای موهای دکلره شده و مانند مرطوب کننده، ترمیم کننده، حلال و اسیدی وجود دارد. نرم کننده های مو آبرسان، محصولات مراقبت از مو هستند که عموما برای فرم دهی آسان، درخشندگی و نرمی مو استفاده می شوند. 

به محض استفاده از آن بر روی مو، به لطف مواد مغذی موجود در آن، لطافت آن احساس می شود. برای اینکه موها سالم تر به نظر برسند، باید به طور مرتب از نرم کننده استفاده کرد و پس از استفاده، مدت کوتاهی در موها نگه داشت.

استفاده از آبرسانی موی خشک، یک مرحله مهم در مراقبت از مو است. با مراقبت از مو، از شکستن موها جلوگیری می کند و موها را در برابر درمان های شیمیایی و حرارتی برای اعمال روی مو محافظت می کند.

به طور خلاصه، نرم کننده آبرسان مو یک محصول مراقبت از مو است که همه می توانند از آن برای محافظت، نرمی و درخشندگی موهای خود استفاده کنند، فارغ از اینکه پیر باشند یا جوان. به باز کردن موهای بیش از حد درهم و برق دار کمک می‌کند. همچنین به موها کمک می کند تا شکل طبیعی خود را به راحتی پیدا کنند.

آبرسان خوب برای مو، مناسب انواع مو است و موها را بدون سنگین کردن و چرب کردن آن مرطوب می کند. حتی به درهم‌ترین موها نیز کمک می‌کند تا به راحتی باز و شانه شوند. بعلاوه اینکه استفاده از بهترین آبرسان موی فر، مراقبت های لازم را برای تغذیه و نرم شدن نوک های شکسته و فرسوده مو انجام می دهد.

بهترین ماسک آبرسان مو

خواص کرم آبرسان مو چیست؟

کرم های آبرسان مو که مرحله دوم مراقبت از مو هستند، خاصیت تغذیه و محافظت از مو را دارند. رطوبت مو را تامین می کند و با ایجاد انعطاف پذیری به لطف رطوبت از شکستن و برق دار شدن انتهای مو جلوگیری می کند.

کرم های مو که با توجه به ساختار موهای چرب انتخاب می شوند، خاصیت تنظیم تعادل سبوم را دارند. کرم های موی تهیه شده برای موهای خشک به عنوان، آبرسان قوی برای پوست سر، دارای خاصیت مرطوب کنندگی اضافی هستند.

این محصولات با روغن های مغذی موجود در آن، موها را درخشان تر و زنده تر نشان می دهند. کرم های مو که در بهبود سلامت مو موثر هستند، در حالت دادن به مو نیز مفید هستند. زمانی که کرم‌های مو که مطابق با مدل مو انتخاب می‌شوند، به‌صورت صاف، مجعد یا موج دار مورد استفاده قرار گیرند، جایگاه مهمی در بهینه‌سازی فرم طبیعی دارند.

آبرسان خوب برای مو

در سالن زیبایی تهرانسر تمامی خدمات زیبایی توسط کادری مججرب و متخصصین این حوزه انجام شده و شما می‌توانید با خیال راحت زیبایی چهره خود را دوچندان کنید. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان با شماره تلفن 09127603309 در ارتباط باشید.

مواد تشکیل دهنده کرم آبرسان مو چیست؟

در ابتدای کار مواد اولیه آبرسان مو، مواد اولیه ای قرار می گیرد که به مخلوط آن قوام می بخشد، سپس مرطوب کننده ها و سپس روان کننده ها. مواد اولیه مانند ستیل استئاریل الکل، ستیل الکل یا اسید استئاریک به عنوان غلیظ کننده استفاده می شود. 

از جمله مواد اولیه می توان به سیارت، کلرید ستریمونیوم، پلی کواترنیوم و آب اشاره کرد. علاوه بر اینها از امولسیفایرها، نگهدارنده هایی مانند کاتون cg، پارابن ها یا هیدانتوئین dmdmh، رنگ ها، نگهدارنده ها و اسانس ها برای عصاره های گیاهی استفاده می شود.

فواید آبرسان نرم کننده مو چیست؟

نرم کننده مو به عنوان آبرسانی مو خشک یک محصول مراقبت از مو است که باعث می شود موها سالم تر به نظر برسند و از رطوبت اشباع شده و از شکستگی مو جلوگیری می کند. نرم کننده مو بهترین ماسک آبرسان مو فواید زیادی برای مراقبت از مو دارد. 

در زیر به فواید کرم مو که یک‌ روش آبرسانی مو می‌باشد اشاره شده است.

• شامپو به تنهایی برای ترمیم موهای آسیب دیده در اثر قرار گرفتن در معرض اثرات خارجی مانند اشعه ماوراء بنفش خورشید، باد و آلودگی هوا کافی نیست.برای موهای سالم استفاده از نرم کننده آبرسانی که به عنوان یک سپر محافظ در برابر تاثیرات خارجی عمل می کند، تغذیه و ترمیم کننده موها، مهم است.
 
• نرم کننده مو انتهای موها را مرطوب می کند و باعث می شود انتهای مو انعطاف پذیری و آبرسانی پیدا کند و به این ترتیب انتهای مو در برابر شکستن و ریزش با شکستگی مقاومت پیدا می کند.
 
• نرم کننده های مراقبت از مو حاوی آبرسان، وقتی روی موهای مرطوب استفاده می‌شوند لیز می‌شوند و وقتی روی موهای خشک استفاده می‌شوند، یعنی بعد از حمام، به راحتی موها را شانه می‌کنند، از برق‌گرفتگی مو جلوگیری می‌کنند و به درخشش مو کمک می‌کنند.
 
• آبرسان مو، یک مرحله مهم در مراقبت از مو برای مرطوب کردن مو است. آبرسانی موی خشک و حفظ تعادل رطوبت مو برای افرادی که موهای خشک دارند بسیار مهم است. 
 
• نرم کننده های موی آبرسان، به تجدید پروتئین مو در سطح سلولی کمک می کنند. آنها با تقویت تارهای مو از شکستگی مو جلوگیری می کنند.
 
• آنها به مو کمک می کنند شکل طبیعی خود را پیدا کنند. 
 
• به موها اجازه می دهد تا به راحتی فرم داده و شانه شوند. بنابراین از شکستن مو با کشیدن در حین باز کردن موها جلوگیری می کند.

مشاهده محصولات مراقبت از مو و محصولات آبرسان مو از برند اسکیف برزیل

آیا کرم مو ضرر دارد؟

کرم های آبرسانی مو محصولات مراقبت از مو هستند که برای سالم تر، روشن تر و نرم تر کردن موها تولید می شوند. اگرچه آبرسان ‌ها برای مراقبت تولید می شوند، اما حاوی مواد شیمیایی هستند تا عمر مفید خود را افزایش دهند. قرار گرفتن شدید در معرض این مواد شیمیایی می تواند خطر ابتلا به برای بیماری ها را افزایش دهد. 

بعضی نرم کننده های مو آبرسان را نباید روی پوست سر استفاده کرد. در صورتی که استفاده شود، مواد شیمیایی موجود در آن تعادل چربی پوست سر را به هم می زند و قدرت نگهداری تارهای مو را ضعیف می کند و در نتیجه ریزش مو را تجربه می کند.

بنابراین توصیه می شود طبق آبرسانی مو در طب سنتی از بهترین آبرسان طبیعی مو استفاده شود‌ چرا که در اکثر موارد استفاده مکرر از نرم کننده ها، تعادل طبیعی مو را به هم می زند و در نتیجه ممکن است شرایط نامطلوبی مانند چرب شدن بیش از حد موها ایجاد شود.

ماده های شیمیایی می توانند باعث مشکلات مختلف مو و پوست شوند، از خشکی مو گرفته تا واکنش آلرژیک روی پوست ایجاد می کنند.
به همین دلیل محتوای آبرسان ایده آل و سازگاری با نوع مو بسیار مهم است. در غیر این صورت، احتمال مواجهه با مشکلات مختلف پوستی و موهای آسیب دیده طولانی مدت زیاد است.

برای گرفتن مشاوره کراتین مو و هرگونه خدمات تخصصی درمان موی آسیب دیده و احیای مو در مرکز تخصصی رزالیندا با شماره 09199500560 و 09199500570 تماس فرمایید. زیبایی را خلق کن تا جهان را به حرکت درآورد.

سخن پایانی

محصولات احیا و آبرسانی مو جزو محصولات مراقبتی می باشد که همه می توانند از آن برای محافظت از موهای خود استفاده کنند فارق از پیری یا جوانی
 این محصولات در ترمیم شکستگی، تغذیه مو، حفظ رطوبت مو و درخشندگی مو و … به شما کمک می کنند.
 

میانگین امتیازات ۵ از ۵

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *