اگر می خواهید بهترین اتو کراتینه مو را بخرید ابتدا باید با انواع اتو کراتینه و ویژگی های یک اتو خوب آشنا شوید. در ادامه به طور مفصل برای تان توضیح می دهیم. همچنین برندهای اتو کراتینه مو که در مرکز درمان مو رزالیندا استفاده می شود را بیان خواهیم کرد.

موضوعاتی که در این مقاله بررسی می‌کنیم:

انواع اتو کراتینه مو

_

اتو مو با توجه به نوع کارایی آن که برای صاف کردن مو یا فر کردن مو استفاده می شود به انواع مختلفی تقسیم می شود.

از انواع اتو مو می توان به اتو مو سرامیکی، اتو مو تیتانیومی، اتو مو تورمالین اشاره کرد که در زیر به توضیح هر یک از موارد فوق می پردازیم.

بهترین اتو کراتینه مو
بهترین اتو کراتینه مو

ویژگی های بهترین اتو مو کراتینه

_

اتو مو سرامیکی

_

این نوع از اتوی مو صفحه سرامیکی دارند که به اندازه و سایزهای مختلفی در بازار موجود است. این صفحات سرامیکی حرارت را به طور یکسان پخش می کنند. بنابراین با پخش کردن حرارت به سر تا سر مو آسیب کمتری را به مو وارد می کنند.

یکی از بهترین گزینه ها برای انتخاب اتوی مو که آسیب و ضرری را به مو و ریشه های مو نرساند؛ اتوی مو سرامیکی است. قیمت اتو مو سرامیکی ممکن است کمی بیشتر از سایر اتو موها باشد؛ اما کیفیت و کارایی بالاتری را نیز دارد.

اتو مو تیتانیومی

_

نوع دیگری از اتوی مو اتو مو تیتانیومی است که بسیار سریع تر از اتو موهای سرامیکی گرم می شوند و گرما را بسیار سریع تر منتقل می کنند. اگر شما فردی هستید که از اتو مو زیاد استفاده نمی کنید به شما پیشنهاد می کنیم که این اتو مو را تهیه کنید؛ زیرا ضرری برای موهای شما نخواهد داشت.

اما اگر شما فردی هستید که به طور مداوم موهای خود را اتو می کشید یا اتو مو را مدت زیادی روی مو قرار می دهید؛ احتمال آسیب با این اتو زیاد تر است. بنابراین بهتر است قبل از خرید هر نوع اتو مویی از کارایی آن آگاه شوید و جنس موهای خود را بشناسید و پس از شناسایی جنس موها اقدام به خرید اتو مو کنید.

اتو مو تورمالینی

_

تورمالین درواقع نوعی سنگ معدنی است که از آن در صفحات بعضی از اتوها استفاده می شود. تورمالین به صورت روکشی روی اتو موهای سرامیکی کشیده می شود.

چون این سنگ قابلیت پخش حرارت به طور یکسان در سطح اتو مو دارد نسبت به انواع دیگر ،اتو موها را صاف تر و وز و کرک مو را کمتر می کند. همچنین تورمالین ماندگاری حرارت روی اتو مو را بالا می برد.

اتو مو با کفی آیونیک

_

این اتوها نسبت به مدل های دیگر گران تر هستند. نتيجه این مدل اتوها بر روی انواع محتلف مو متفاوت است. اگر موهای شما خشک است، بهتر است که از این مدل اتو استفاده کنید.

در واقع این نوع اتو باعث می شود که رطوبت موهای شما از دست نرود و حتی رطوبت را به موهای شما بر می گرداند و مانع از خشک شدن موهای تان می شود.
در پایان باید این نکته را یادآوری کنم که هرچه موهای شما حجیم وضخیم تر باشد نیاز به حرارات بیشتری برای صاف شدن دارد۔ یعنی هرچه مو حجیم تر و ضخیم تر باشد، در اینصورت باید از اتو موی پیشرفته تری استفاده کنید.

انتخاب اتو کراتینه مو با توجه به جنس موها

_

ابتدا به بیان انواع جنس موها می پردازیم:

انواع موها:

با وجود تنوع در مدل های اتوی مو، با انتخاب های گوناگونی مواجه می شوید اما اگر به نوع موی تان توجه کنید و بر اساس آن به دنبال انتخاب اتو باشید آن وقت خواهید دید که تعداد انتخاب های تان کم می شود و بهتر می توانید تصمیم بگیرید.

به طور کلی انواع مو به ۴ دسته تقسیم می شود که در زیر هر کدام را معرفی و توضیح می دهیم.

کراتین مو چیست
کراتین مو چیست

مو صاف و نازک

_

اگر موهای شما لخت ولی معمولی است شما نیاز به اتوی مویی دارید که حرارت زیادی داشته باشد.

مدل هایی که کفی سرامیک دارند می توانند برای نوع موی شما مناسب باشند چون اولا از الکتریسته پیدا کردن موهایتان جلوگیری می کنند و در ثانی به موهای تان آسیب نمی رسانند.

مو فر

_

اگر موهای تان فر دار است و نازک بهتر است از اتوی مویی استفاده کنید که قابلیت تنظیم دما داشته باشد.

این طوری شما می توانید با توجه به حجم و ضخامت مو درجه حرارت اتو را تنظیم کنید این اتوها قالبا دارای کفی تیتانیوم و یا تورمالین هستند که برای حالت فر موهای شما مناسب هستند.

مو ضخیم و صاف

_

اگر موهای شما فقط کمی حالت دارد و در عین حال ضخیم هستند برای لخت شدن و صاف شدن نیاز به گرمای بیشتری نسبت به موهای نازک دارند.

برای این نوع موها بهتر است از اتوی مویی استفاده کنید که کفی پهنی دارد و از طرفی قابلیت تغییر درجه حرارت هم داشته باشد کفی پهن به شما این امکان را می دهد که حجم بیشتری از مو را صاف کنید.

از طرفی چون حجم موها متفاوت است پس میتوانید با توجه به حجم موهایتان بهترین درجه حرارت را انتخاب کنید

لیست نام و برند بهترین اتو مو کراتینه

_
 • اتو مو رمینگتون پرولوکس

اتو مو رمینگتون پرولوکس
اتو‌ مو پرولوکس رمینگتون
 • اتو مو کراتینه لیز مدل اکستریم

اتو مو کراتین لیز مدل LIZZE EXTREME اصلی
اتو مو کراتینه لیز مدل اکستریم
 • اتو مو کراتین رمینگتون مدل 8590

اتو مو کراتین رمینگتون مدل 8590
اتو مو کراتین رمینگتون مدل 8590
 • اتو مو کراتین پرومکس مدل 5757

اتومو پرومکس مدل 5757K اصل
اتومو پرومکس مدل 5757K

و در ادامه نام و برند اتو موی کراتینه را ذکر می کنیم:

 • اتو مو رمینگتون مدل S8598
 • اتو مو کراتین رمینگتون مدل 8540
 • اتو مو کراتینه فیلیپس مدل HP8324/00
 • اتو مو کراتینه انزو EN-5118
 • اتو مو بابیلیس BAB3000EPE
 • و…

چه اتو مویی می تواند به مو آسیب بزند؟

_

اساساً چون هر نوع حرارتی در مجموع به مو آسیب می زند تمام اتو موهای تولید شده در تمام شرکت ها به تمام انواع موها آسیب می زنند. حتی ها نیز به مو آسیب می زنند پس سؤال بهتر این است که چه اتو مویی به مو کمتر آسیب می زند؟

این آسیب زدن بستگی به دو عامل دارد:

 1. حرارت اتو مو
 2.  این که چطور آن حرارت به مو می رسد.

حرارت حداکثر برای یک اتو مو  ۲۴۰ درجه سانتیگراد است و اگر از این مقدار بیشتر باشد میزان آسیب وارد شده به مو رشد زیادی پیدا می کند.

البته ما حداقل به دمای ۱۷۰ درجه سانتی گراد برای حالت دادن مو نیاز داریم و اگر حرارت اتو مو کمتر از این مقدار باشد حالت دهی یا صاف کردن به درستی انجام نمی شود. این که چطور حرارت به مو می رسد هم به نوع کفی دستگاه دارد.

 

در بحث انتقال حرارت دو عامل وجود دارد: یکی جنس خود المنت که دستگاه را گرم می کند (محصولات پرومکس از سرامیک تکنولوژی برای متعادل کردن حرارت در کفی استفاده می کند)

و دومین عامل جنس کفی اتو مو است که چطور حرارت را همه جا یکسان توزیع می کند۔ راجع به انواع کفی های اتو مو در بالا صحبت کردیم و الآن جا داره تا اشاره کنيم بهترین اتو مو برای ایجاد کمترین آسیب به مو دستگاهی است که دارای کفی كاملاً سرامیک باشد و بعد از آن کفی تورمالین بهترین نوع کفی برای انتقال حرارت است.

کفی اتو مو هایی که به مو آسیب می زنند (اتو مو ارزان و دارای قیمت ‎(aS‏ ،هیچ کدام از این دو مورد را ندارند و جنس کفی آن ها آلومینیوم بدون روکش محافظ است ‎aS‏ باعث انتقال سریع و غیر متعادل حرارت به مو می شوند۔

شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان خدمات زیبایی با شماره تلفن 09127603309 تماس بگیرید.

عرض اتوموها:

_

در کنار انواع کفی ها عرض اتو موها هم کاربردهای مختلفی دارند که به دو نوع تقسیم می شوند و در زیر توضیح داده شده است:

 • اتوهای بلند و باریک:
  این مدل اتوها هم برای صاف کردن مو بکار می روند و هم برای حالت دادن موها که البته روش فرکردن مو با اتوی مو، نیاز به تمرین و کار دارد۔
 • اتوهای بلند و پهن:
  این نوع اتوها برای صاف و لخت کردن موهای بسیار بلند مناسب هستند. چون معمولا صاف کردن موهای خیلی بلند با اتوهای باریک سخت و دشوار
  است۔ در واقع کفی پهن این موها امکان صاف کردن حجم و بخش بیشتری از مو را فراهم می کنند۔

در پایان

در این مطلب سعی کردیم تا درباره انواع اتو کراتینه مو، جنس ها، ابعادشون و … صحبت کنیم تا بتوانید با توجه به نیازتان بهتر اتوی کراتینه مو را انتخاب کنید.

به طور کلی رسیدن حرارت مستقیم به مو می‌توان باعث رسیدن آسیب به موها شود، به همین جهت در این زمنیه تفاوت چنانی بین انواع اتو مو کراتینه وجود ندارد.

اتو موهای مختلفی برای انجام کراتینه در بازار وجود دارند که هریک می‌توانند نیاز شما را تا حد امکان رفع کنند. اما در این بین یک سری از اتو موها دارای طرفداران بیشتری بوده و می‌توانند تاثیر گذاری بهتری داشته باشند. مانند:

 • اتو مو رمینگتون پرولوکس
 • اتو مو کراتینه لیز مدل اکستریم
 • اتو مو کراتین رمینگتون مدل 8590
 • اتو مو کراتین پرومکس مدل 5757

اتو مو کراتینه به دسته های مختلفی تقسیم بندی می‌شوند که مهم ترین تفاوت آن ها در نحوه گرم شدن آن ها می‌باشد.

به طور کلی اتو مو ها دارای انواع مختلف اتو مو سرامیکی، اتو مو تیتانیومی، اتو مو تورمالینی و اتو مو با کفی آیونیک می‌باشد. 

به طور کلی اتو مو بر اساس نوع کاربردشان تقسیم بندی می‌شوند و شما باید بر اساس ویژگی هایی مانند نوع کاربرد اتو مو، ضخامت تار مو شما و نوع و حالت موهایتان بهترین اتو مو را انتخاب کنید. 

برای گرفتن مشاوره کراتین مو و هرگونه خدمات تخصصی درمان موی آسیب دیده و احیای مو در مرکز تخصصی رزالیندا با شماره 09199500560 و 09199500570 تماس فرمایید. زیبایی را خلق کن تا جهان را به حرکت درآورد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *